NAINOWSZE

Jakie wózki najlepiej nadają się do przenoszenia palet?

wozki do palte

Spis treści

Wózki widłowe wykorzystywane są przede wszystkim do przenoszenia palet, które z kolei sprawdzają się doskonale do składowania, a także transportowania różnych towarów. Najczęściej mają one zastosowanie na magazynach, halach produkcyjnych czy wielkopowierzchniowych sklepach. Palety z towarem, mimo że stabilne i wytrzymałe, to jednak są ciężkie. W związku z tym warto je przenosić za pomocą odpowiedniego wózka. Sprawdź, jakiego używać w tym celu.

Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rodzajów wózków widłowych. Różnią się one głównie budową, parametrami technicznymi oraz przeznaczeniem. Wszystkie umożliwiają jednak przewożenie ciężkich i dużych towarów, co pozwala zaoszczędzić siłę, a także czas pracowników. Doradca klienta z firmy Inicjatywa Północno-Zachodnia, specjalizującej się w sprzedaży, wynajmie i serwisie wózków widłowych podpowiada, jakie wózki najlepiej sprawdzają się do przenoszenia palet:

Największym zainteresowaniem cieszą się wózki paletowe, nazywane paleciakami. Ich budowa umożliwia transport tradycyjnych palet, niezależnie od tego, co jest na nich przewożone. Wózki tego rodzaju zapewniają możliwość podnoszenia ładunków na niewielką wysokość oraz przemieszczanie towaru na niedużym dystansie.

Zalety wózków paletowych

Wózki paletowe różnią się między sobą m.in. wysokością podnoszenia, długością wideł, a także rodzajem kół czy rolek sterujących. Wszystkie te elementy mają wpływ na pracę i wytrzymałość sprzętów. Sprawdzają się one jednak doskonale do przenoszenia ładunków. Do wyboru są wózki paletowe sterowane ręcznie lub elektrycznie. Pierwsze z nich wymagają ustawiania dźwigni oraz użycia siły przez operatora. Są mniej wydajne, wiążą się z wolniejszą pracą, ale za to wyróżnia je niższa cena, zwłaszcza w przypadku używanych wózków widłowych. Modele elektryczne cechuje komfort obsługi, a tym samym lepsza efektywność.

Jakie inne wózki sprawdzają się do przenoszenia palet?

W celu przeniesienia towarów ułożonych na paletach można wykorzystać również wózki podnośnikowe. Przeznaczone są one głównie do ponoszenia oraz opuszczania ładunków znajdujących się na paletach. Możliwe jest ich swobodne przenoszenie na terenie hali. Doskonale sprawdzają się w przypadku składowania palet na regałach czy układania ich w stosy. Ponadto na uwagę zasługują wózki platformowe nożycowe, ponieważ łączą w sobie zalety modeli platformowych oraz podnośnikowych.

Powiązane artykuły