NAINOWSZE

Jakie powinno być idealne mieszkanie dla dwuosobowej rodziny

mieszkanie dla dwuoosobowej rodziny

Spis treści

Komfort, poczucie bezpieczeństwa i odpowiednia ilość przestrzeni do realizowania swoich planów są ważne dla każdego. Nawet niewielka, dwuosobowa rodzina, szukając dla siebie idealnego mieszkania, powinna poświęcić na to na tyle dużo czasu, żeby wybrać nieruchomość, która będzie jej dawał jak najwięcej radości. Jakie są najważniejsze parametry wyboru mieszkania? Na co powinno się zwrócić szczególną uwagę?

Idealny metraż dla 2-osobowej rodziny

Pierwszym kryterium wyboru mieszkania jest zawsze idealna powierzchnia, która zapewni każdemu domownikowi wystarczającą ilość miejsca do spędzania czasu wolnego i do realizowania własnych planów. Tak samo sytuacja wygląda, kiedy mieszkania szukają pary z dziećmi, i tak samo, kiedy ma to być mieszkanie tylko dla 2 osób. Na pewno powinno się wybrać na tyle duże nowe mieszkanie, żeby było w nim wygodnie. Rodziny 2-osobowe najczęściej wybierają mieszkania 2-pokojowe. Jeżeli jednak para ma w planach w jakiejś określonej perspektywie czasowej powiększenie rodziny, można od razu pomyśleć też o dziecku i wybrać mieszkanie, w którym od razu będą 3 pokoje. Dzięki temu po pojawieniu się dziecka nie będzie się musiało szukać nowej nieruchomości.

Pandemia Covid-19 sprawiła, że coraz więcej młodych ludzi, zamiast jeździć codziennie do pracy, prowadzi biuro w swoim domu i wykonuje pracę zdalną. Pomimo zmniejszenia się zagrożenia, sytuacja ta się niewiele zmieniła. Młodzi ludzie przyzwyczaili się do pracy zdalnej, managerowie w firmach też nie widzą w tym problemu i teraz cały czas dużo osób tylko od czasu do czasu musi jeździć do pracy. W związku z tym dla pary, która również pracuje z domu, nowe mieszkanie 3-pokojowe także będzie lepszym wyborem, ponieważ umożliwi oddzielenie strefy biurowej od części dziennej.

Układ mieszkania i możliwość stworzenia własnej strefy

Wybierając idealne mieszkanie dla siebie i swojego partnera, warto jest też zwrócić uwagę na to, żeby jego układ pomieszczeń dawał możliwość wydzielenia dla obojga partnerów własne strefy, w których będą mogli spędzać czas wolny. Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów z firmy developerskiej Eko-Bud pod Warszawą:

W mieszkaniu 3-pokojowym na pewno nie będzie problemu z wydzieleniem stref dla obojga partnerów. Nie będzie z tym problemu także w mieszkaniu 2-pokojowym. Zawsze bowiem w razie potrzeby jeden z partnerów może spędzić czas w sypialni, a drugi w salonie. Im większą powierzchnię będzie miało mieszkanie, tym jednak będzie łatwiej wydzielić w razie potrzeby dwie strefy. Takiej możliwości niestety nie ma, jeżeli wybierze się kawalerkę.

Lokalizacja osiedla mieszkaniowego

Zawsze ważnym kryterium wyboru osiedla mieszkaniowego jest też jego lokalizacja. Niezależnie od tego, czy planuje się kupno mieszkania w samej Warszawie, czy w jej okolicach, czyli w jednej z podwarszawskich miejscowości, podejmując decyzję zakupu, trzeba zawsze sprawdzić, jak łatwo będzie nam z wybranego osiedla dojechać do najważniejszych dla nas punktów w mieście.

Ważnym elementem jest też bliskość terenów zielonych. Dzięki nim zawsze można się wybrać na wspólny spacer, pójść pobiegać lub pojeździć na rowerze.

Powiązane artykuły