Jakie olejki używa się do produkcji świec?

Spis treści

Świece to genialny element dekoracyjny zarówno dla domu, jak i dla ogrodu. To niesamowite, jak ten produkt potrafi odmienić pomieszczenie. W dzisiejszych czasach na rynku dostępnych jest wiele rodzajów świec o różnych kształtach, kolorach i wielkościach. Co ciekawe, takie świece można zrobić też samemu. Dlatego ważne, aby wiedzieć, jakie olejki używa się do produkcji świec.

Czym są olejki do produkcji świec?

Aromaterapia jest bardzo zbawienna. Opiera się ona na olejkach eterycznych, pochodzących z różnych części roślin. Uwalniane do powietrza, wnikają do naszych naczyń krwionośnych i krążą w ciele, stymulując organizm lub go relaksując. Taki efekt można osiągnąć, wykorzystując olejki do produkcji świec. To świetne produkty, które nie tylko dają rewelacyjny zapach, lecz także oddziałują na nasz organizm i samopoczucie.

Olejków eterycznych do stworzenia świecy jest mnóstwo. Można jednak wyróżnić kilka najpopularniejszych. Olejek paczulowy o zapachu drzewno-korzennym, który działa antydepresyjnie i odprężająco. Olejek wetiwerowy to uznany afrodyzjak, który drzewno-balsamiczną woń o działaniu uspokajającym. Olejek z drzewa różanego relaksuje, poprawia nastrój i łagodzi napięciowe bóle głowy.

Jakie olejki eteryczne są najlepsze do zapachowych świec sojowych?

Świece sojowe z olejkami eterycznymi są wegańskie i bardzo zdrowe. Tworzenie bukietów zapachowych do świec sojowych jest dość skomplikowaną sztuką. Mają na to wpływ dwie kwestie. Oczywiście najważniejsze jest odpowiednie dobranie zapachów, aby współgrały one ze sobą zapachowo i aromaterapeutycznie. Poszczególne nuty zapachowe nie tylko pobudzają nasze zmysły, ale i wpływają na samopoczucie, energię wewnętrzną, ciśnienie krwi, skórę czy odporność. Wszystko zależy od tego, jakie olejki eteryczne zostały zastosowane do produkcji świecy.

Trudniejszą rzeczą jest dobranie takich olejków, które nie nikną w wosku. Olejki eteryczne, które są często wykorzystywane do produkcji świec zapachowych to olejki cytrusowe: pomarańcza, cytryna, bergamotka. W zdrowych świecach zapachowych królują: olejek z lawendy, rozmarynu, paczuli, pieprzu.

 

Powiązane artykuły