NAINOWSZE

Jaki skład powinna mieć sucha karma dla psa?

karma

Spis treści

Wybór konkretnej suchej karmy dla psa uzależniony jest od kliku czynników. Jednym z nich jest skład produktu. W niniejszym artykule analizujemy skład karm suchych dla psów, dzięki czemu będziecie mogli świadomie wybrać, najlepszy dla Waszego pupila produkt. Zapraszamy do lektury.

Skład karmy suchej dla psa

Pierwszym ważnym aspektem, który musimy wziąć pod uwagę przy wyborze karmy suchej dla psa jest jej skład. Co powinno się w niej znaleźć? Przede wszystkim mięso lub ryby, tłuszcze, warzywa i owoce oraz dodatki w postaci witamin i minerałów. Oczywiste bardzo ważna jest jakość tych składników oraz odpowiednie proporcje między nimi.

Mięso i ryby powinny stanowić co najmniej 50% całej zawartości karmy, a najlepiej by ta ilość przekraczała 70%.

Kolejny ważny element to tłuszcze. Najzdrowsze są oczywiste kwasy tuszowe omega-3, które zapewniają zwierzętom zdrowie układu nerwowego, wysoką odporność oraz lśniącą sierść. Zawartość tłuszczu w karmie suchej nie powinna przekraczać 10-20%.

Warzywa i owoce stanowią natomiast dodatek do całości. Są one źródłem witamin, antyoksydantów i pierwiastków, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie pupila na co dzień.

Dobrej jakości suche karmy dla psa dostępne w sklepach dla zwierząt wzbogacane są także dodatkową porcją witamin i minerałów. Znajdziemy w nich witaminy z grupy B, witaminy A, D3 i E. Bardzo ważnymi dodatkami są również wapń, magnez i cynk. Dla zdrowia psich stawów ważne są również glukozamina i chondroityna.

Czego nie powinno być w suchej karmie dla psa?

Zwróćmy uwagę, by karma, którą chcemy kupić nie zawierała sztucznych konserwantów takich jak BHA, BHT, E251 czy E324. Nie powinno w niej być również sztucznych barwników i aromatów, zbóż czy słodzików. Zboża stosowane są jako dodatkowy wypełniacz, jednak nie są przyjazne dla układu trawiennego zwierzęcia, do tego mogą wywoływać alergie. Natomiast karmy ze słodzikami mają zachęcić psa do jedzenia, jednak cukier w żadnej postaci nie jest wskazany dla czworonogów, dlatego takich produktów trzeba unikać.

Podsumowując, wybierając suchą karmę dla psa w sklepach dla zwierząt, zwróć uwagę na jak najwyższą zawartość wysokiej jakości mięsa lub ryb, dodatek witamin i minerałów oraz brak obecności sztucznych dodatków. Karma o takim składzie z pewnością będzie najlepszym wyborem dla Waszego pupila. A po dobrej jakości produkty zapraszamy na WyspaZwierzat.pl.

Powiązane artykuły