Jaką sukienkę wybrać na wesele?

Sukienka

Spis treści

Wybierasz się na wesele i zastanawiasz się jaką sukienkę założyć? Oczywiście rozumiemy, że masz niemały ból głowy. Wybór w tym wypadku jest naprawdę ogromny. Warto więc wiedzieć Jakimi zasadami kierować się przy wyborze takiej sukienki, albowiem przyjęcia weselne kieruje się swoimi zasadami i nie każda sukienka, którą założymy,będzie najbardziej odpowiednia do tej okazji.

Jaką sukienkę wybrać na wesele?

Jaką więc sukienkę wybrać na wesele? W pierwszej kolejności zastanówmy się, jakie są w ogóle zasady doboru odpowiedniej sukienki na wesele. Zazwyczaj przyjmuje się, że taka sukienka powinna być przede wszystkim elegancka, a także po prostu skromna. Nie zaleca się stosowania jakichś strojnych sukien, które zwykle zakładamy na wyjątkowy bale. W dalszej kolejności starajmy się dobrać sukienkę w ten sposób, aby idealnie pasowała do naszej figury, a także do stylu jaki chcemy zaprezentować. Naturalnie musimy również pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Przede wszystkim sukienka na wesele nie może być zbyt krótka. Nie jest to po prostu miejsce na tego typu stylizacje. Ważny jest również wybór odpowiednich dodatków, które powinny stanowić przeciwwagę dla stylistyki, w jakiej utrzymana jest sukienka. Czyli jeśli nasza sukienka ma mocne barwy i bardzo wyrazisty fason, to dodatki powinny być w tym wypadku mocniej stonowane, tak żeby zrównoważyć cały efekt.

Zasady wyboru odpowiedniej sukienki na wesele

Wybierając odpowiednią sukienkę na wesele, musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę, jakie są mocne, a także słabe strony naszej figury. Albowiem dobierając odpowiedni krój sukienki, możemy wyeksponować zalety, a także zniwelować wady naszej sylwetki. Jeśli na przykład chcemy znacznie optycznie zniwelować nasze szerokie biodra, to warto wówczas wybrać sukienkę, która będzie rozszerzała się ku dołowi. Taką sukienkę bardziej dopasowujemy wówczas do biustu i do talii. Warto wówczas zastosować sukienkę, która uszyta jest z dość mocno sztywnych tkanin.

Kiedy naszym mankamentem jest dość duży brzuch, to wówczas odpowiednim rozwiązaniem może być sukienka, która utrzymana jest w tzw. empirowym fasonie. Na wybór odpowiedniej sukienki nie mogą narzekać również panie, które wybierają się na wesele w trakcie ciąży. Również panie, które zmagają się z nadwagą, nie mogą narzekać na wybór odpowiednich sukienek na wesele. Wybór jest dość ogromny zarówno pazurem fasonów jak i również kolorystyki.

Powiązane artykuły