Jak zwiększyć pojemność przechowywania skrzynki magazynowej?

przechowywanie magazynowe

Spis treści

Skrzynki magazynowe służą do ekonomicznego zagospodarowania przestrzeni w magazynach, warsztatach, sklepach i hurtowniach. Dzięki specjalnej budowie umożliwiają nałożenie jednej skrzynki na drugą, co gwarantuje wiele rozwiązań logistycznych. Świetnie nadają się do niewielkich pomieszczeń i umieszczenia na regałach magazynowych. Jak jednak zwiększyć pojemność takich skrzynek? Jest na to sposób!

Zwiększ pojemność skrzynek za pomocą szybek frontowych!

W skrzynkach magazynowych można przechowywać drobne produkty, które mogą się łatwo zgubić, np. gwoździe, śrubki czy drobne narzędzia. Dzięki specjalnym otworom na froncie skrzynki można szybko i sprawnie dołożyć lub wyjąć towar. Jeżeli towaru jest dużo, warto wyposażyć się dodatkowo w szybki frontowe do skrzynek, które pozwolą zrównać ścianę frontową z pozostałymi bokami. Tym samym zwiększą pojemność do przechowywania.

Jak zauważa ekspert z firmy Rodło z Bytomia: Specjalne okienko na etykietę pozwala oznaczyć dokładnie każdą kuwetę, dzięki temu szybciej znajdziesz dany produkt oraz szybciej zrealizujesz zamówienie. Szybki frontowe do skrzynek są bardzo praktycznym dodatkiem, który pozwoli Ci zyskać więcej miejsca na przechowywanie drobnego towaru.

Jak jeszcze zwiększyć miejsce na przechowywanie w magazynie lub warsztacie?

Możesz nie tylko zwiększyć pojemność przechowywania skrzynki magazynowej, ale zwiększyć również miejsce na przechowywanie w magazynie i warsztacie. Wystarczy, że dokupisz ramki do sztaplowania, dzięki którym można ułożyć kuwety na sobie. Skrzynki magazynowe są idealnie dopasowane względem siebie, a ułożenie ich w stosy zapewni Ci więcej miejsca na regałach. Nie musisz się martwić, że pojemniki się przewrócą lub wpadną jeden do drugiego. Wystarczy, że zakupisz je w takim samym rozmiarze i dokupisz ramki do sztaplowania.

Jeżeli Twoje regały są zapełnione, a masz jeszcze towar do przechowania, to zakup dodatkowo listwy montażowe i pojemniki obrotowe. Te pierwsze umożliwią zawieszenie pojemników na ścianie na dowolnej wysokości. Pojemniki obrotowe dostępne są w zestawach po 3, 5 lub 6 kuwet zawieszonych na jednej osi. Można je łatwo przymocować do ściany lub innej powierzchni pionowej za pomocą kołków rozporowych. W pojemnikach tych możesz chować dużo drobnych przedmiotów, a tym samym oszczędzić miejsce na regałach.

Powiązane artykuły