NAINOWSZE

Jak zadbać o włosy latem?

Dbanie o włosy latem

Spis treści

Kiedy my opalamy się w najlepsze, nasze włosy niestety nie podzielają naszego szczęścia. Jeśli do tego dojdzie jeszcze kąpiel w morzu – możemy się spodziewać się przesuszonych i łamliwych włosów. Jeśli zauważymy, że nasze włosy stają się wyblakłe, niestety oznacza to, że doszło do uszkodzeń, które mogą być nieodwracalne. Dlatego ważne jest, by dbać o włosy cały czas, w myśl zasady – lepiej zapobiegać niż leczyć.

Ochrona przed promieniami UV

Zazwyczaj filtry UV kojarzą nam się z ochroną skóry. Jednak są równie ważne w pielęgnacji włosów. W drogeriach możemy znaleźć wiele produktów, które wykazują właściwości ochronne przed słońcem. Takie kosmetyki mają w składzie witaminy i olejki, które mają za zadanie odżywić, nawilżyć i zregenerować nasze włosy. Nasza rada, jeśli zapomnicie o ochronie swojej fryzury – możecie spryskać ją olejkiem do ciała, który wykazuje właściwości ochronne przed promieniami UV.

Jak suszyć włosy?

Od dawna mówi się o tym, by nie przesadzać z suszeniem włosów suszarką. Suchy podmuch powietrza zdecydowanie je osłabia, prowadząc do zniszczeń. Dlatego na rynku znajdziemy już wiele modeli suszarek, które mają opcję suszenia zimnym powietrzem. To zdecydowanie lepsza alternatywa. Możemy też zdecydować się na samoistne ich schnięcie, jednak bardzo ważne jest, by nie robić tego na słońcu! Po umyciu głowy, nasze kosmyki mają otwarte łuski, przez co jeszcze bardziej chłoną słońce, które sieje spustoszenie na naszej czuprynie.

Włóż kapelusz!

Bardzo ważne jest, by latem nie pozostawiać włosów samych sobie, bez nakrycia głowy. Kapelusz czy czapka to absolutny „must have” latem. Ochroni nie tylko nasze włosy, ale także nasze ciało – przed przegrzaniem czy udarem. Dlatego bez niego latem, nie ruszajmy się z domu.

Zabiegi fryzjerskie

Latem bardzo pożądana jest fryzura z rozjaśnionymi pasmami. Fryzjerzy kreują na głowach różnego rodzaju ombre czy sombre, które mają za zadanie zmienić nasz wygląd na bardzie letni, rozświetlony. Jednak, jeśli rozjaśnimy włosy latem, a później zadziałają na nie szkodliwe promienie UV- zniszczenia mogą być nieodwracalne. Jeśli farbujemy włosy na dowolny kolor – bardzo ważne jest ich podwójne nawilżanie i stosowanie kosmetyków stworzonych dla włosów farbowanych, ponieważ będą one chronić przed wypłukiwaniem barwnika, o co latem bardzo łatwo.

Dieta i suplementy

Dla naszych włosów bardzo ważna jest również dieta.  Warto do niej wprowadzić produkty bogate w witaminy A, D i B, kwasy omega-3, żelazo i krzem. Dodatkowo możemy wesprzeć się suplementami diety, które dodatkowo pobudzą nasz włosy do pracy. Keratin Hair Complex od DuoLife to unikalny produkt zapewniający działanie w 3 krokach – pomaga w rośnięciu włosów, hamuje ich wypadanie oraz dodaje włosom obojętności. Ekstrakty roślinne zawarte w produkcie powodują m.in. wygładzenie włosów (dzięki czemu stają się sprężyste i lśniące). Formuła suplementu jest mocno zbliżona do składników, z których składa się włos. Keratin Hair Complex zawiera m.in. wyciągi z czarnego ryżu, opuncji figowej (pobudzające wzrost włosów), naturalnych ekstraktów z owoców oraz z płynnej kreatyny. Wszystkie tworzą kompleksową mieszankę pozbawioną GMO i konserwantów, dzięki czemu jest to naturalne i zdrowe rozwiązanie dla każdego.

Latem włosy są narażone na wiele czynników, które powodują ich zniszczenie. Dlatego bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja i pewne zmiany wprowadzone do codzienności, które je ochronią. Nie czekaj, aż będzie za późno – zacznij działać już dziś.

Powiązane artykuły