NAINOWSZE

Jak wybrać zestaw słuchawkowy do pracy zdalnej

Zestaw słuchawkowy

Spis treści

Aktualna sytuacja nieczęsto wymaga od nas konieczności pracy z domu. Wbudowany w laptop głośnik umożliwi komunikację z osobą po drugiej stronie łącza. Jednak korzystając ze słuchawek jakość oraz komfort rozmowy będzie wyższy. Poza tym słuchawki zapewnią większą dyskrecję. Dzięki temu tajemnice służbowe nie dotrą do uszu innych domowników, przebywających na kwarantannie.

Oferta zestawów słuchawkowych jest bardzo szeroka. Na ogół waha się od kilku do kilkunastu złotych. Dobierając słuchawki z pewnością powinnyśmy zwrócić uwagę na ich wygodę w noszeniu. O ile przy sporadycznym korzystaniu ze słuchawek nie miało to znaczenia, o tyle przy częstym korzystaniu ma to ogromną wartość. Słuchawki nie powinny być zbyt ciężkie, nie powinny uwierać oraz powinny zapewniać odpowiednią wentylację. Ze

względu na to, że słuchawki przy pracy zdalnej często służą do komunikacji w trakcie telekonferencji. Istotna jest jakość dźwięku. Dlatego konieczny jest zestaw słuchawkowy z mikrofonem wyciszającym szumy z otoczenia. Lepszym rozwiązaniem będzie zestaw z mikrofonem na wysięgniku, umożliwiający regulację wysokosci mikrofonu. Zestawy słuchawkowe z wbudowanym mikrofonem w słuchawki nie dadzą takiego komfortu.

Jeśli chodzi o same słuchawki

W tego rodzaju pracy najlepiej sprawdzą się słuchawki zamknięte lub półotwarte. Nie zaleca się słuchawek dousznych. Wybierając słuchawki warto również zwrócić uwagę na jakość i materia z którego są wykonane. Ważna jest także możliwość regulacji na pałąku. W pracy z domu na pewno cenną funkcją będzie funkcja redukcji hałasu z zewnątrz. To udogodnienie pozwala na bieżąco wyciszyć hałas z otoczenia. Rozróżniamy pasywne oraz aktywne systemy redukcji hałasu. System pasywny „odcina ” nas od wszelkich dźwięków. System aktywny analizuje dzięki odbiegające z otoczenia. Aktywna redukcja dźwięków jest najbardziej pożądana, jednak są to najdroższe rozwiązania.

Przy wyborze zestawu słuchawkowego warto również zwrócić uwagę na łączność. Zestaw słuchawkowy może być podłączony do komputera lub laptopa za pomocą kabla lub wykorzystując łączność Bluetooth. O ile zestawy przewodowe ograniczają możliwość naszych ruchów, pola manewru, o tyle nie ma ograniczenia czasowego przy korzystaniu z nich. Sluchawki bezprzewodowe pracują na baterii, dlatego ograniczeniem jest czas pracy baterii. Rekompensuje to jednak fakt, że ich zasięg sięga nawet do 30 m.

Odpowienio dobrany zestaw słuchawkowy z pewnością ułatwi pracę czy naukę z domu. Wybierając słuchawki warto zwrócić uwagę na ich jakość, wygodę w korzystaniu oraz możliwość redukcji dźwięków oraz szumów z otoczenia. Warto kupić certyfikowane urzadzenie, które da gwarancje bezproblemowej pracy oraz łączności z urządzeniem.

Powiązane artykuły