Jak wybrać odpowiednie łóżko?

Łóżko w sypialni

Spis treści

Wybór odpowiedniego łóżka do sypialni jest niezwykle istotną kwestią. Niestety zwykle nie przykładamy do tego należytej  uwagi, albowiem często śpimy na niewygodnych rozkładanych sofach, czy też na zwykłych tradycyjnych wersalkach. W dużej mierze wynika to z niewielkiego metrażu naszych mieszkań, gdzie nie możemy pozwolić sobie na zupełnie osobną sypialnię. Jednak jeśli tylko mamy taką możliwość, aby zaaranżować osobne pomieszczenie na sypialnię, to warto w nim postawić typowe łóżko, które będzie bardzo wygodne, a także odpowiednio duże. Zastanówmy się więc, jak wybrać odpowiednie łóżko.

Jak dobrać szerokość łóżka?

Bardzo ważne jest dobranie takiego łóżka, które będzie miało odpowiednią szerokość. Przede wszystkim dzięki temu będziemy mieli zapewniony odpowiedni komfort snu. Jeśli wybieramy łóżko jednoosobowe, to w zasadzie wystarczy, jeśli będzie miało ono szerokość 90 cm. W tym wypadku jest to szerokość standardowa. Natomiast dla łóżka dwuosobowego przyjęło się, że najlepszym rozwiązaniem jest szerokość 160 cm. Oczywiście wszystko też będzie zależało od tego, jaką powierzchnią ma nasza sypialnia. Jeśli jest nieco mniejsza, to możemy się zdecydować na węższe łóżko, na przykład takie o szerokości 140 cm. Dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku bardzo małej sypialni, jest zakup tzw. łóżka kontynentalnego. Charakteryzuje się ono tym, że pozbawione jest ramy. Dzięki czemu możemy zaoszczędzić sporo miejsca w sypialni.

Jak dobrać wysokość zagłówka?

Podczas wyboru odpowiedniego łóżka do naszej sypialni, powinniśmy również wziąć pod uwagę wysokość zagłówka. Ten element ma szczególne znaczenie, jeśli bierzemy pod uwagę wygląd łóżka.  Zagłówek stanowi bardzo ważny element zdobniczy całej konstrukcji łóżka. Co więcej – odpowiednio wysoki zagłówek może zapewnić nam również wygodę, kiedy będziemy chcieli w pozycji półsiedzącej poczytać przed snem. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z takich modeli łóżek, gdzie wysokość zagłówka jest modyfikowana.

Powiązane artykuły