Jak właściwie dobrać kosmetyki do opalania?

opalanie sie

Spis treści

Wybór kosmetyków do opalania nie powinien być kwestią przypadku. W grę wchodzi szereg czynników, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim skład danego preparatu na który się zdecydowaliśmy. Nie bez znaczenia pozostaje jego cena, jak również sympatia marki. Najważniejsze jest jednak to, abyśmy dany kosmetyk dobrali odpowiednio do potrzeb skóry. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Kosmetyki do opalania a fototyp skóry

Bardzo ważną kwestią na jaką należy zwrócić uwagę wybierając kosmetyki do opalania jest fototyp skóry Oznacza to, że nie można kupować preparatów przypadkowych – muszą być one dopasowane do indywidualnych potrzeb. Pamiętajmy o tym, że to właśnie fototyp danej skóry ma ogromny wpływ na to jak długo możemy przebywać na słońcu, aby ekspozycja odbywała się w sposób bezpieczny.

Jak wybrać dobry kosmetyk do opalania?

Kolejna ważna kwestia, to zwrócenie uwagi na naszą karnację, Jeśli jesteśmy posiadaczami bardzo jasnej, która charakteryzuje się bardzo jasną skórą twarzy, niebieskimi oczami w pakiecie z rudymi lub blond włosami, to zaleca się stosowanie filtrów z wysokim faktorem – między 20, a 50 wzwyż.

Jeśli cechuje nas karnacja jasna, gdzie skóra jest umiarkowanie jasna, oczy są zielone lub niebieskie, a włosy blond wówczas opalamy się zazwyczaj na czerwono i musi minąć nieco czasu aż opalenizna nabierze kolorytu. Dobrym działaniem będzie stawianie na kosmetyki z umiarkowanym filtrem. Karnacja średnia potrzebuje filtrów w przedziale między 15 a 20 SPF – jej posiadacze mają brązowe oczy, włosy w kolorze ciemnego blondu lub brązu. Z kolei karnacja oliwkowa – ciemne oczy i włosy – rzadko boryka się z problemami skórnymi po opalaniu. Tutaj można stawiać na kosmetyki z faktorem 15.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Pamiętajmy o tym, że bez względu na to na jaki kosmetyk się zdecydujemy, najważniejsze są kwestie bezpieczeństwa. To właśnie one warunkują to, w jakiej kondycji będzie nasza skóra. Oznacza to, że nie powinniśmy nadmiernie eksponować skórę na słońce w godzinach 12-15, jak również chronić ją w odpowiedni sposób wspomnianymi kosmetykami, nosić nakrycia głowy, spożywać odpowiednią ilość wody. Ważne jest to, abyśmy zadbali o siebie w odpowiedni sposób, aby nie narazić się na poparzenia słoneczne, jak również na udar słoneczny, który może prowadzić do bardzo niebezpiecznych konsekwencji – także dla zdrowia i życia.

Powiązane artykuły