NAINOWSZE

Jak skutecznie i ekologicznie ogrzać niedużą halę? Poznaj promienniki podczerwieni

ogrzewanie hali

Spis treści

Coraz więcej inwestorów decyduje się na budowę hal magazynowych, produkcyjnych czy innego rodzaju. Trzeba je oczywiście w odpowiedni, ekologiczny sposób ogrzać, aby zapewnić odpowiedni komfort grzewczy. Jest on niezbędny do tego, aby przechowywać wyposażenie hal w dobrych warunkach, jak również zapewnić wszystkim pracownikom możliwość swobodnej pracy. W roli systemu grzewczego bardzo dobrze sprawdzą się promienniki podczerwieni.

Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu hal, można sprawić, że będą one w maksymalnym stopniu funkcjonalne, będzie można w nich prowadzić działalność produkcyjną, związaną z magazynowaniem, przeładunkiem, sprzedażą. Niestety nasz klimat wymaga tego, aby podejmować bardzo szerokie działania związane z izolacją hal, sprawną wentylacją, klimatyzacją, a przede wszystkim z ogrzewaniem. Do wyboru mamy dość spory wachlarz możliwości, spośród których dużym zainteresowaniem cieszą się promienniki podczerwieni.

To rozwiązanie sprawdzone, które można w bardzo duży sposób spersonalizować, ekologiczne, bezemisyjne oraz proste w montażu.

Co to są promienniki podczerwieni?

Promienniki podczerwieni, które między innymi można zamówić w firmie https://www.teoterm.com.pl/promienniki-modele/, są specjalistycznymi urządzeniami, które bez problemu można wykorzystać do kompleksowego ogrzewania hal, obiektów usługowo-magazynowych, logistycznych, sklepów, hangarów lub pomieszczeń nietypowych. Przetwarzają energię elektryczną w ciepło, które rozchodzi się równomiernie we wszystkich kierunkach, zapewniając taką samą temperaturę.

Zobacz także: https://superchatka.pl/co-dadza-w-hali-promienniki-podczerwieni/

Brak kotłowni i specyficznej instalacji

Niewątpliwą zaletą promienników podczerwieni jest to, że są decentralne. Oznacza to, że nie mamy w hali do czynienia z kotłownią, centralnym pomieszczeniem, gdzie zamontowane jest źródło ogrzewania, np. piec czy kocioł. Promienniki podczerwieni montujemy do instalacji elektrycznej, a to sprawia, że możemy ustawić promienniki dokładnie tam, gdzie chcemy. Nie ma konieczności rozprowadzania instalacji hydraulicznej.

Czyste ogrzewanie

Dzięki promiennikom podczerwieni nie mamy do czynienia z tak zwanym nieekologicznym ogrzewaniem, bazującym na węglu, ekogroszku, miale lub oleju opałowym. Prąd jest jedną z najczyściejszych źródeł energii. Dodatkowo możemy na dachu hali zamontować odpowiednio dobraną elektrownię słoneczną. Panele fotowoltaiczne wyprodukują na tyle dużo prądu, aby bardzo mocno zredukować wysokość rachunków.

Powiązane artykuły