Jak bezpiecznie przewozić paliwa w zbiornikach?

przewoz paliwa

Spis treści

Podczas przewozu paliwa transportem kołowym należy zachować szczególną ostrożność i stosować się do regulacji prawnych. Dzieje się tak, ponieważ paliwa płynne, jak również gazowe w postaci ciekłej należą do kategorii materiałów niebezpiecznych podobnie jak amoniak, cyjanowodór czy chlor. Najlepiej wykorzystać do tego celu specjalne, mobilne zbiorniki na paliwo, które gwarantują całkowite bezpieczeństwo.

Przewóz ładunków niebezpiecznych o działaniu wybuchowym lub toksycznym za pomocą transportu samochodowego w Europie reguluje Konwencja międzynarodowa traktująca o przewozie drogowym towarów oraz ładunków niebezpiecznych (ADR). Z tego względu warto sprawdzić, czy konkretny model zbiornika na paliwo jest zgodny z ADR. Co znajdziemy w ofercie producentów?

Jakie zbiorniki są przeznaczone do transportu benzyny i diesla (ON)?

Oferta transportowych zbiorników na paliwa obejmuje kilka typów pojemników. Warte zainteresowania są przede wszystkim przenośne:

  • zbiorniki na benzynę Emiliana Serbatoi — modele Carrytank i Emilcaddy w kolorze zielonym;
  • zbiorniki do diesla marki Emiliana Serbatoi (modele Carrytank i Emilcaddy w kolorze żółtym), Deso, Sibuso, JFC (szczególnie model Truck Tank Combi z dodatkowym miejscem na AdBlue i TRUCK TANK TT-Diesel), Kingspan (model TruckMaster).

Tankuj, gdzie tylko chcesz!

Zbiorniki mobilne służą do transportu benzyny i oleju napędowego. Dystrybutorzy zbiorników, jak np. MiM Mariusz Mańkowski ze Szczecina, oferują bogate wyposażenie podstawowe i opcjonalne. Wygodny system transferu paliwa: pompy ręczne obrotowe i elektryczne, węże wydawcze, nalewaki manualne oraz automatyczne umożliwiają tankowanie w dowolnym miejscu i czasie. Obsługę ułatwia m.in. korek wlewowy ze zintegrowanym odpowietrznikiem oraz cyfrowy licznik. Kompaktowe, ergonomiczne, wykonane z lekkiego, ale trwałego polietylenu mogą pomieścić 55, 110, 220 lub 330 l benzyny oraz od 125 do 950 l ON i 50 l AdBlue. Kółka i uchwyty ułatwiają przenoszenie i manewrowanie, również za pomocą wózka widłowego. Specjalna konstrukcja umożliwia napełnienie zbiornika poziomo lub pionowo taką samą ilością paliwa (modele serii Emilcaddy).

Powiązane artykuły