NAINOWSZE

Ile kosztuje wymiana zamka w drzwiach?

zamek

Spis treści

Sytuacji, w których wymiana zamka w drzwiach jest niezbędna jest wiele, a jedną z nich jest naturalne zużycie się mechanizmu. To oznacza, że każdy właściciel przynajmniej raz musiał wymienić zamki w drzwiach. Część osób wykonuje to samodzielnie, inni wolą wezwać fachowca, aby mieć pewność, że montaż zamka został wykonany prawidłowo. Ile kosztuje wymiana zamka w drzwiach? Kiedy wymienić zamek a kiedy wkładkę?

Wymiana zamka w drzwiach – cena

Ile kosztuje wymiana zamka w drzwiach? Na cenę wymiany zamka w drzwiach wpływ ma przede wszystkim rodzaj zamka i poziom skomplikowania jego konstrukcji. Oczywiście im bardziej skomplikowany mechanizm, tym wyższa cena wymiany, ale też lepszy poziom zabezpieczeń. Wymiana standardowych, prostych zamków, to koszt zazwyczaj od 100 do 150 zł. Natomiast za wymianę skomplikowanego zamka antywłamaniowego trzeba będzie zapłacić od 200 do 400 zł. Najdroższa usługa będzie oczywiście w przypadku zamków antywłamaniowych, które posiadają wiele dodatkowych zabezpieczeń. Nie jest to jednak wygórowana cena, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że sytuacja, w której wymiana zamka jest niezbędna jest niezwykle rzadka. Przy okazji wymiany zamka, warto rozważyć zakupienie lepszej jakości mechanizmu, który zapewni lepszą ochronę przed włamaniem. Dodatkowo wysokiej jakości zamki, szczególnie antywłamaniowe odznaczają się trwałością, bezawaryjnym działaniem i mogą posłużyć właścicielom przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Dlatego, często lepszym rozwiązaniem jest jednorazowe zainwestowanie w wysokiej klasy zamek, niż wymiana zamków co kilka lat na modele z niższej półki cenowej i jakościowej.

Wymiana zamka, czy wkładki?

Zanim w ogóle zaczniemy się zastanawiać, jaki zamek wybrać i ile kosztuje jego wymiana, należy przemyśleć, czy na pewno konieczna jest wymiana zamka. Okazuje się bowiem, że w większości przypadków wystarczy wymienić wkładkę. Jest to nie tylko prostsze, ale też dużo tańsze. Wkładkę wymieniamy, jeśli nie działa ona prawidłowo (klucz się zacina, mechanizm się blokuje, otwieranie zamka jest utrudnione) lub istnieje ryzyko, ze osoba do tego niepowołana ma klucze do naszego domu lub firmy (zgubienie lub kradzież kluczy, kupno mieszkania, wyprowadzka jednego z domowników, jeśli nie oddał kluczy). Natomiast zamek należy wymienić, gdy jest uszkodzony lub, gdy nie ma wymiennej wkładki.

Czy można wymienić zamek samodzielnie?

Wiele osób rozważa samodzielną wymianę zamka. Jest to oczywiście możliwe i w dodatku nie jest bardzo skomplikowane, ale bez doświadczenia wymaga czasu i niestety może skończyć się uszkodzeniem klamki, szyldu lub nawet drzwi. Zatem, czy można samodzielnie wymienić zamek? Najlepszą odpowiedzią jest: można, ale po co? Można oczywiście zrezygnować z pomocy jakichkolwiek fachowców i samodzielnie naprawiać auto, pralkę, wykonywać remonty i wymieniać zamki. Tyle, że wiąże się to z koniecznością nauki wszystkich tych czynności, a przy braku doświadczenia i odpowiednich narzędzi, może skończyć się większą awarią. Dlatego najprostszym rozwiązaniem wszystkich problemów z zamkami jest pomoc ślusarza.

Firma ślusarska

Czym zajmuje się firma ślusarska https://www.pogotowie-zamkowe-lodz-24h.pl/ ? Wszystkim tym, co dotyczy zamków, a więc ich konserwacją, naprawą i wymianą. Nie ma znaczenia rodzaj zamki ani miejsce, w którym został on zastosowany. To oznacza, że ślusarz zajmie się zamkiem w szafie, drzwiach, sejfie, skrzynce pocztowej, bramie itd. Ważną usługą, którą oferuje firma ślusarska jest awaryjne otwieranie zamków.

Powiązane artykuły