NAINOWSZE

Hotel czy hostel – zasadnicze różnice

co wybrac hotel czy hostel

Spis treści

Poszukując dzisiaj noclegu, niezależnie z jakiego powodu wybieramy się w podróż, mamy do wyboru kilka opcji. Prym od lat wiodą przede wszystkim hotele i hostele. Nazwa łudząco do siebie podobna, więc wiele osób mylnie sądzi, że są to tożsame obiekty noclegowe. Prawda jest jednak zupełnie inna. Przyjrzyjmy się, jakie zasadnicze różnice między hotelem w hostelem można wymienić.

Hostel – krótka charakterystyka

Hostele to obiekty noclegowe, które znajdziemy w każdym dużym i mniejszym mieście. Cechą charakterystyczną hosteli jest fakt, że cena noclegu w takim obiekcie nie jest z reguły zbyt wysoka. Z jednej strony jest to świetna informacja dla tych, którzy podczas poszukiwania miejsca do spania kierują się ceną. Z drugiej jednak, jak to z reguły bywa, za tą niską ceną coś się zawsze kryje.

Rzeczywiście hostele kuszą klientów niskimi cenami. Przede wszystkim wynika to z faktu, że w hostelach znajdziemy przeróżne konfiguracje miejsc w pokojach – np. możemy wybrać pokój, w którym mamy nawet 10 łóżek! Brzmi świetnie, jeśli do hostelu wybieramy się całą paczką i jesteśmy młodzi. Minusem hostelu jest jednak to, że w takim pokoju możemy zostać zakwaterowani z zupełnie obcymi ludźmi, co dla wielu osób nie jest zbyt komfortową sytuacją. Owszem, w hostelach znajdziemy też pokoje dwu czy trzy-osobowe, ale wówczas musimy liczyć się już z wyższą ceną. Nadal możemy spotkać się z innymi udogodnieniami, takimi jak brak parkingu, brak restauracji przyhotelowej czy brak prywatnej łazienki w pokoju. Jeśli wymienione wady uważasz za poważne i interesują Cię komfortowe noclegi pod Warszawą, warto w takiej sytuacji pomyśleć właśnie o hotelu.

Hotel – jeśli stawiasz na komfort i wygodę

Nocleg w hotelu, mimo że wiąże się zazwyczaj z wyższą ceną, oferuje nam o wiele lepsze i bardziej komfortowe warunki. Do najważniejszych zalet hotelu należą wygodne pokoje z prywatną łazienką i szeregiem innych udogodnień, takich jak bezpłatna sieć WI-FI, biurko, garderoba, hotelowe ręczniki, telewizor, telefon czy przybory do kąpieli. Pokojowe hotelowe są w pełni klimatyzowane, na co niekoniecznie możemy liczyć w hostelach.

W dobrych hotelach, takich jak chociażby Hotel Solec koło Warszawy do dyspozycji gości jest wygodny parking i restauracja hotelowa. Wykupując pobyt możemy zafundować sobie wspaniałe posiłki, bez ruszania się z hotelu. Jest to bardzo wygodne zarówno, gdy przyjeżdżamy w dane miejsce służbowo, na wakacje czy też na imprezę rodzinną. Ważnym elementem, o którym nie sposób nie wspomnieć przy hotelu jest też sam jego wystrój. Większość dobrych hoteli cieszących się zainteresowaniem urządzona jest elegancko i ze smakiem, co również bardzo wpływa na komfort gości i ogólne dobre wrażenie z pobytu. A jak wiadomo, miły odpoczynek jest także skuteczny.

Powiązane artykuły