NAINOWSZE

Hipnoterapeuta – jak jest w stanie pomóc?

jak pomaga hipnoterapeuta

Spis treści

Hipnoterapia to metoda, która posiada grono wiernych zwolenników, jak i krytyków. Jest to proces oddziaływania na świadomość człowieka. W wielu przypadkach może być bardzo pomocna.  Na czym polega i jak przebiega hipnoterapia?

Na czym polega hipnoterapia?

Każdy człowiek jest obciążony w swoim życiu różnymi problemami. Skala ich wielkości jest niemożliwa do porównania, ponieważ zależy od tego, jak silną psychikę ma dana osoba. Jednak bardzo wiele osób boryka się z trudnościami i traumami, wywołanymi ciężkimi przeżyciami z przeszłości. Reakcja na nie jest nieświadoma, a mimo to mocno blokuje daną osobę lub utrudnia jej normalne funkcjonowanie. W wielu przypadkach bardzo pomocna okazuje się psychoterapia. Doświadczony psychoterapeuta za pomocą rozmowy i wywoływaniu przemyśleń sprawi, że człowiek inaczej spojrzy na swoje odczucia, będzie w stanie je zrozumieć i zaakceptować. Jedną z często stosowanych technik jest hipnoterapia. Pozwala ona na ponowne doświadczenie pewnych przeżyć, wspomnień i emocji, a tym samym prawidłowe ich przepracowanie. Hipnoterapeuta wprowadza pacjenta w stan głębokiego relaksu, pozwala mu odprężyć umysł i skupić się na własnych myślach. Pacjent osiąga stan transu, podczas którego hipnoterapeuta rozmawia z nim i prowadzi tym samym terapię, pozwalającą odreagować nieprzyjemne emocje. 

W czym pomaga hipnoterapia?

Leczenie hipnozą może być skuteczne w przypadku wielu problemów. Bardzo często pomaga w pozbywaniu się stanów lękowych, które nierzadko wywołane są nieprzyjemnymi zdarzeniami z dzieciństwa lub przeszłości. Pomaga także w mierzeniu się z depresją. Może mieć pozytywny wpływ na pacjenta w przypadku pozbywania się błędnych przekonań zakorzenionych głęboko w podświadomości. Ich zlikwidowanie pomaga w osiągnięciu sukcesu w wielu dziedzinach życia. Ważne, żeby hipnoterapia prowadzona była przez osobę z odpowiednimi kwalifikacjami. Pojedynczy seans może trwać nawet 3-4 godziny, a w niektórych przypadkach rezultaty są widoczne dopiero po kilku spotkaniach. 

Powiązane artykuły