NAINOWSZE

Gdzie szukać mieszkania w Częstochowie? 

mieszkanie w czestochowie

Spis treści

Poszukiwanie mieszkania to często wieloetapowy proces. Po podjęciu decyzji, czy lepiej zainwestować w lokal z rynku pierwotnego, czy może wtórnego, przychodzi czas na lokalizację. Jeżeli chodzi o nowe mieszkania na Śląsku, to dużą popularnością cieszy się przede wszystkim Częstochowa. Które dzielnice są najatrakcyjniejsze i na co zwracać uwagę, chcąc zainwestować w nieruchomość w tym mieście?

Atrakcyjne mieszkania w centrum Częstochowy 

Na atrakcyjność nieruchomości wpływa wiele czynników. Jednym z kluczowych zwykle jest lokalizacja. Decydując się na mieszkanie od dewelopera, można liczyć na to, że firma dołoży wszelkich starań, aby w pobliżu bloków czy szeregówek znalazło się wszystko, co niezbędne do życia i wypoczynku. Nie da się jednak ukryć, że dla niektórych lokalizacja w centrum miasta jest najważniejsza. Właśnie dlatego na uwagę zasługują mieszkania na osiedlu Nowa Częstochowa. Nieruchomości znajdują się w rejonie ulic Okulickiego i Poleskiej. Poza bliskością centrum w okolicy można znaleźć wszystko, co potrzebne do codziennego funkcjonowania, czyli:

  • centra handlowe,
  • szkoły,
  • przedszkola,
  • miejsca rekreacyjne, na przykład ścieżki spacerowe i aquapark,
  • przystanek autobusowy (w odległości 300 metrów).

Jakie inne częstochowskie lokalizacje są godne uwagi? 

Osiedle Nowa Częstochowa to niewątpliwie jedna z atrakcyjniejszych lokalizacji w mieście. Jednak osoby, które mają rodzinę albo planują powiększenie jej, często wolą wybrać większy lokal znajdujący się nieco dalej od centrum. O to, jakie dzielnice są godne uwagi, zapytaliśmy specjalistę z firmy deweloperskiej Nowa Deweloper na Śląsku, który wyjaśnił:

– Osobom, które planują zakup mieszkania w Częstochowie i potrzebują większego metrażu, możemy polecić na przykład inwestycję Nowa Częstochowa Grabówka, które aktualnie jest w budowie. To 16 domów w zabudowie szeregowej, które mają po około 150 m2. Lokale są położone niedaleko centrum i można z nich łatwo dotrzeć do najbliższych przedszkoli czy sklepów, a jednocześnie zapewnią mieszkańcom poczucie prywatności.

Kolejną lokalizacją godną uwagi jest Nowa Częstochowa Małopolska położona w najbardziej prestiżowej dzielnicy. Jest to kameralne i bezpieczne miejsce, które sprawdzi się do życia dla ludzi aktywnych. Ulica Małopolska mieści się w dzielnicy Parkitka i jest jednocześnie oddalone od centrum miasta i dobrze skomunikowane. Właśnie dlatego świetnie się sprawdzi dla osób, które chcą mieć miejsce do przyjemnego odpoczynku, jak i dla tych, które zastanawiają się, gdzie powinno być zlokalizowane mieszkanie kupione pod wynajem.

Powiązane artykuły