NAINOWSZE

Gdzie najlepiej sprawdzi się piec kominkowy?

kominowy piec

Spis treści

Specjalne piece kominkowe stanowią alternatywę dla tradycyjnego kominka, przez co sięga po nie coraz więcej osób. Gdzie sprawdzi się piec kominkowy i jak odpowiednio go wybrać?

Budowa pieca kominkowego – co warto wiedzieć?

Piecyki kominkowe, inaczej nazywane wolnostojącymi lub kozami, stają się coraz popularniejsze i często zastępują tradycyjne kominki. Piece tego typu są dostępne w sklepach w bardzo wielu wariantach. Można dokonać zakupu piecyka w różnych kształtach, tym samym dopasowując go do ogólnej stylistyki wnętrza. Najczęściej wykonuje się je z żeliwa, rzadziej można spotkać piecyki stalowe. Oprócz tego, na rynku można również spotkać piękne piece zdobione ceramicznymi kaflami.

Warto zaznaczyć, że najlepiej sprawdzi się piec kominkowy – https://keffner.pl/pl/c/Piece-kominkowe/7 wykonany z żeliwa. Jest to materiał, który posiada odpowiednie cechy, aby produkować z niego piecyki. Przede wszystkim posiada on naturalną zdolność do akumulowania ciepła, co stanowi jego zdecydowaną zaletę i daje przewagę nad piecykami wykonanymi z innych materiałów. Wewnątrz każdego pieca wolnostojącego znajduje się specjalne palenisko. Może być ono wyłożone wermikulitem bądź szamotem. Każdy z nich charakteryzuje się innymi cechami. Wermikulit idealnie sprawdzi się jako izolator i polepsza proces spalania. Szamot z kolei, znakomicie akumuluje ciepło.

Czy piec kominkowy może stanowić źródło ogrzewania?

Należy zaznaczyć, że piece wolnostojące są o wiele mniejsze, a co za tym idzie posiadają mniejsze możliwości ogrzewania niż tradycyjny kominek. Nie można ich podłączyć do przewodów, które rozprowadzają ciepło po całym domu. Kozy posiadają bardzo mały zasięg ogrzewania i najlepiej sprawdzą się jako źródło ciepła w jednym pomieszczeniu. Mogą ogrzewać kuchnię czy salon i stanowią dodatkowe źródło ogrzewania.

W jakim przypadku sprawdzi się piec kominkowy?

Piec kominkowy to idealnie rozwiązanie w przypadku kiedy wnętrze jest już w pełni urządzone. Wynika to z tego, że budowa kominka jest bardzo skomplikowana – wymaga bowiem gruntownej przebudowy. Piecyk wolnostojący jest bardzo szybki i prosty w montażu. Nie sprawia żadnych problemów i może stanowić idealne dopełnienie wnętrza.

Oprócz tego, piece kominkowe sprawdzą się do wnętrz małych. Tradycyjne kominki zajmują bardzo dużo miejsca i nie każdy może sobie pozwolić na jego posiadanie. Wówczas piece wolnostojące sprawdzą się idealnie. Jego atutem jest również źródło dodatkowe ogrzewania, które okresowo pomoże w dogrzewaniu domu. Piece kominkowe idealnie sprawdzają się w wielu wnętrzach i dodają im wyjątkowego charakteru.

Powiązane artykuły