NAINOWSZE

Gdzie najlepiej sprawdzają się wycieraczki systemowe?

wycieraczki systemowe

Spis treści

Wycieraczki systemowe chronią posadzki przed zabrudzeniami i zniszczeniami, które mogą pojawić się wskutek intensywnej eksploatacji. Sprawdzają się w budynkach o dużym natężeniu ruchu, takich jak centra handlowe, magazyny, dworce, lotniska, szpitale, szkoły czy urzędy. Systemy czyszczące składają się z wycieraczek zewnętrznych i wewnętrznych, których wkłady czyszczące trzeba dostosować do rodzaju zabrudzeń, jakie pojawiają się w danym obiekcie.

Korzyści ze stosowania wycieraczek systemowych w budynkach publicznych

Wycieraczki systemowe zatrzymują na swojej powierzchni znaczne ilości zanieczyszczeń wnoszonych do budynków poprzez obuwie przechodniów. Oczyszczają podeszwy z błota, piasku, pyłu, żwiru i wilgoci. Dzięki temu podłogi są czyste, suche i estetyczne, co robi dobre wrażenia na gościach i klientach oraz pozwala zaoszczędzić na wydatkach na sprzątanie lub remonty (ostre drobinki zabrudzeń mogą powodować zarysowania lub inne uszkodzenia na płytkach i panelach). Ponadto zwiększa się poziom bezpieczeństwa w budynku, ponieważ ryzyko poślizgnięcia się na mokrej posadzce zostaje zminimalizowane. Każdy system składa się z wycieraczek czyszczących i osuszających, dzięki czemu są bardziej wszechstronne. Na profilach aluminiowych znajduje się kilka rodzajów wkładów: szczotkowe, gumowe i tekstylne. Elementem wycieraczek systemowych mogą być również stalowe kratownice oraz maty przystosowane do czyszczenia kół pojazdów, np. wózków widłowych, paleciaków i innych maszyn, wykorzystywanych w magazynach i fabrykach. Systemy czyszczenia przejazdowego zwiększą bezpieczeństwo pracy, ponieważ zapobiegają wypadkom na śliskiej i brudnej posadzce.

Jak wybrać wycieraczki systemowe?

Wycieraczki systemowe należy dostosować do warunków technicznych i natężenia ruchu w danym budynku. W tym celu warto skorzystać z pomocy specjalistów. Producent wycieraczek systemowych UNIMAT projektuje ciągi czyszczące dla obiektów handlowych, usługowych, przemysłowych, mieszkalnych oraz dla budynków użyteczności publicznej. System dostosowany do branżowej specyfiki jest bezpieczny w użytkowaniu oraz wykazuje wysoką skuteczność czyszczącą i odporność na pojawiające się w danym miejscu obciążenia.

Powiązane artykuły