NAINOWSZE

Czym jest flash mob?

Spis treści

Idziesz ulicą, a ludzie dookoła niespodziewanie zaczynają zachowywać się bardzo, bardzo dziwnie? Spokojnie, są spore szanse, że to nie atak masowej histerii, lecz doskonale zorganizowany flash mob.

Jak powstaje Flash mob?

Przedsięwzięcie polega na tym,że grupa nieznanych sobie osób za pośrednictwem Internetu lub smsów, umawia się na odegranie abstrakcyjnego spektaklu w miejscu publicznym. Robią to wyłącznie dla… zabawy!

Flash mob pochodzi z Nowego Jorku. Spontanicznie ludzie zaczęli wypytywać w jednym ze sklepów o „dywanik miłość dla komuny”. Okazało się to tak zaskakujące i abstrakcyjne, że pierwszy flash mob odniósł ogromny sukces.

Dlaczego powstaje Flash mob?

Kolejne realizacje tego pomysłu przybierają coraz bardziej zaskakujące formy również w Polsce. Ludzie niespodziewanie zaczynają czcić pluszowego dinozaura lub udawać posągi albo nawet tańczyć i to synchronicznie. Wszystko po to, aby po prostu dobrze się bawić.

Zatem kiedy następnym razem zobaczysz dziwnie zachowujące się osoby, wiedz że jesteś widzem świetnego przedstawienia, zrealizowanego również dla Twojej rozrywki!

Powiązane artykuły