NAINOWSZE

Endokrynolog – jakie choroby leczy?

lekarz endokrynolog

Spis treści

Wizyta u endokrynologa jest przeważnie związana z chorobami tarczycy – nadczynnością albo niedoczynnością. Są to często spotykane dolegliwości, do tego mogą pojawić się w różnym wieku. Ich objawy mogą być wiązane z innym schorzeniem i nie zawsze rozpoznawane od razu.

Z tarczycą pomoże endokrynolog

Odpowiednim do diagnostyki i leczenia specjalistą będzie endokrynolog w Katowicach. Jak każdy inny lekarz, ten również w pierwszej kolejności przeprowadza wywiad i kieruje na badania. Poza chorobami tarczycy diagnostyką może zostać objęta też trzustka, a u kobiet układ rozrodczy.

Jeśli chodzi o tarczycę, endokrynolog w Śląskim może zlecić wykonanie np. USG szyi. Badanie umożliwia „obejrzenie” tarczycy i wykrycie różnych zmian, które mogą świadczyć o aktywnych chorobach. Poza tym niezbędne jest wykonanie morfologii, biochemii z oznaczeniem poziomu hormonów tarczycy.

Endokrynolog – jakie jeszcze choroby leczy?

Poza diagnozą odnośnie chorób tarczycy, endokrynolog w Siemianowicach Śląskich może wykryć i leczyć schorzenia hormonalne związane z układem dokrewnym. Wahania hormonalne wpływają na kondycję całego organizmu i mogą dawać różne objawy. U kobiet dolegliwości wynikają np. z aktywności jajników.

Ginekolog endokrynolog w Katowicach może zlecić badanie dotyczące jąder lub jajników, żeby ocenić nieprawidłowości „u źródła” i postawić właściwą diagnozę. Często wywiad i diagnostyka dotyczy również piersi, nie trzeba więc dziwić się, jeśli zostanie wykonane też takie badanie.

Endokrynolog, do którego warto się udać

Dobry endokrynolog w Śląskim może leczyć wszelkie dolegliwości wynikające z nieprawidłowej gospodarki hormonalnej. Gruczoły tworzące układ dokrewny bardzo często pracują nieprawidłowo z różnych przyczyn. Warto to wykryć i zacząć jak najszybciej leczyć – dlatego wizyta u endokrynologa jest niezbędna.

Podsumowując, skierowanie do endokrynologa może być początkiem skomplikowanej, ale ważnej diagnostyki. Lekarz ten zajmuje się dolegliwościami układu dokrewnego.

Powiązane artykuły