Ekonomiczne i bezpieczne miejsce rekreacji

Spis treści

Moment wiosennych prac ogrodowych to również świetny czas na realizację wszelkich pomysłów, aby zorganizować sobie i rodzinie wymarzone miejsce rekreacji. Warto już teraz przygotować się na sezon letni i wakacyjne lenistwo urządzając przydomowy raj dla domowników.

Dobry plan to podstawa

Jeśli wielkość naszego ogrodu pozwala na wydzielenie w nim stref tematycznych, bez obawy wizualnego pomniejszenia go, warto przemyśleć tą kwestię. Zwłaszcza, że drobna zmiana formy, może nam znacznie ułatwić zaprojektowanie przestrzeni, szczególnie gdy chcemy znaleźć miejsce na grilla, plac zabaw dla dzieci i np. siłownię plenerową dla dorosłych członków rodziny. Zaczynając realizację planu, na samym wstępie należy wybrać odpowiednią nawierzchnię dla naszej przydomowej strefy relaksu. Jeśli szukamy ekonomicznych rozwiązać, optymalnym wyborem będzie wykorzystanie mat przerostowych.

Minimalizacja ryzyka kontuzji

Mogą one jednocześnie stanowić posadzkę tarasu oraz podłoże placu zabaw. Właściwie zastosowane będą długo nam służyć, a przerastająca przez nie zieleń, nie zakłóci dotychczasowego wizerunku przydomowego trawnika. Jeśli jednak zdecydujemy się na płyty, czy maty gumowe albo posadzkę wylewaną możemy spodziewać się większej odporności i lepszej estetyki. Są one przede wszystkim na tyle elastyczne, że świetnie amortyzują upadki z wysokości, można wręcz powiedzieć, że tłumią energię uderzenia. W ten sposób znacznie redukują ryzyko powstania wielu niebezpiecznych kontuzji. Ponadto  dzięki właściwemu wyprofilowaniu oraz montażowi systemu odwodnienia, umożliwiają również korzystanie z placu podczas niesprzyjających warunków pogodowych.

Kompleksowo od producenta

Oczywiście gwarancji bezpieczeństwa i zachowania określonych właściwości, możemy się spodziewać jednak tylko wówczas gdy spełnimy wszelkie wymagania odnośnie montażu i użytkowania nawierzchni. Dlatego warto zdecydować o zakupie nawierzchni od producenta, który poza szerokim asortymentem nawierzchni, oferuje również jej montaż oraz fachowe poradnictwo z tym związane. Firma Flexizone jest jednym z czołowych producentów gumowych nawierzchni bezpiecznych. W swojej ofercie proponuje zarówno wszelkiego rodzaju maty i płyty gumowe, jak i maty przerostowe oraz nawierzchnie wylewane wraz z wszelkimi elementami sensorycznymi. Istnieje też możliwość zamówienia ich wraz z montażem, nie martwiąc się o zachowanie norm i standardów ułożenia posadzki.

Powiązane artykuły