Drzwi zewnętrzne tarasowe — na jaki model postawić?

drzwi zewnetrzne

Spis treści

Drzwi zewnętrzne tarasowe ze względu na swoje duże przeszklenia, cieszą się coraz większą popularnością wśród inwestorów. Jest to między innymi spowodowane faktem, iż mocno doświetlone wnętrza są obecnie bardzo trendy. Podczas wyboru takich skrzydeł należy jednak zwrócić uwagę nie tylko na ich parametry estetyczne, ale także techniczne, a więc funkcjonalność. Na jaki model drzwi zewnętrznych tarasowych warto postawić? Podpowiadamy.

Drzwi zewnętrzne tarasowe — na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru?

Wybierając drzwi zewnętrzne tarasowe, podobnie jak inne drzwi zewnętrzne w Wałczu i pobliskich miejscowościach w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na ich parametry techniczne. Mowa tutaj przede wszystkim o izolacji termicznej, a także akustycznej. Ważna jest także ich antywłamaniowość. Ten pierwszy aspekt można łatwo sprawdzić dzięki oznaczeniu przez producenta współczynnika przenikania ciepła. Im jest on niższy, tym mniej ciepła przedostaje się z wewnątrz na zewnątrz. Warto również zwrócić uwagę na wodoszczelność, a także ogólną szczelność profili takiego okna.

Drzwi zewnętrzne tarasowe — dostępne modele

Drzwi przesuwne w Wałczu na taras dostępne są w wersji uchylno-przesuwnej lub podnoszono-przesuwnej. Ta pierwsza określana jest także jako HS. Wyposażona jest w niski próg, dzięki czemu polecana jest zwłaszcza do wykończenia obiektów użytkowanych przez osoby niepełnosprawne, ale także małe dzieci. System ten zapewnia bardzo płynne i ciche otwieranie, nawet masywnych skrzydeł.

Z kolei drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne oznaczone również jako PSK, cieszą się wśród inwestorów większą popularnością niż skrzydła HS, głównie ze względu na swoją niższą cenę. Ich otwieranie polega na uchyleniu okna, a następnie jego przesunięciu. Kiedy są zamknięte, tworzą ładną, prostą linię i harmonijnie wyglądają z bryłą budynku. Na rynku dostępne są również modele harmonijkowe, jednak jest to wciąż dość rzadko spotykane rozwiązanie stosowane w niewielkiej liczbie inwestycji.

Powiązane artykuły