NAINOWSZE

Dlaczego Szczecin to świetne miejsce na zakup mieszkania?

gdzie kupic mieszkanie

Spis treści

Istnieje wiele powodów, dla których warto kupić mieszkanie właśnie w Szczecinie. Zarówno po to, aby się do niego wprowadzić, jak i po to, aby na posiadaniu mieszkania zarobić. W tym artykule przyjrzymy się najważniejszym atutom tego pomorskiego miasta. Być może osobom rozważającym zakup zlokalizowanego w nim mieszania ułatwimy w ten sposób podjęcie ostatecznej decyzji.

Za jedną z głównych zalet Szczecina uznać trzeba jego położenie. Nie dość, że miasto znajduje się nad malowniczym Zalewem Szczecińskim, to jeszcze blisko stąd na polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego. A także do Niemiec, co może mieć znaczenie zarówno ze względów turystycznych, jak i zawodowych oraz biznesowych. Na jakość życia w Szczecinie wpływa też bliskość jezior i rzek, lasów i parków krajobrazowych.

W poszukiwaniu miejsc na wypoczynek nie trzeba nawet opuszczać granic miasta, obszary wodne i zielone stanowią przecież połowę jego powierzchni – zauważa przedstawiciel firmy Graz Deweloper ze Szczecina. – Mieszkańcy wielu innych miast mają czego zazdrościć szczecinianom.

Mieszkanie w centrum czy na obrzeżach?

Jeśli chce ktoś kupić mieszkanie w centrum Szczecina, najłatwiej będzie mu wybrać coś z rynku wtórnego. Dostępność lokali sprzedawanych bezpośrednio przez deweloperów jest w tej części miasta ze zrozumiałych względów bardzo ograniczona. Nowego mieszkania najlepiej poszukać gdzieś na zielonych obrzeżach. Świetnym przykładem nowego osiedla w Szczecinie jest osiedle Dąbrówki, wybudowane w okolicy Jeziora Dąbie i wybrzeża Odry w dzielnicy Stołczyn. W tym miejscu odpocząć można od miejskiego zgiełku i ulicznych korków, nie tracąc jednocześnie kontaktu z miejską infrastrukturą. Kluczowe obiekty, takie jak sklepy albo przychodnia, znajdują się w pobliżu.

Mieszkanie na wynajem

Osoby myślące o zarabianiu na wynajmie mieszkań powinny mieć na uwadze to, że szczecińskie uczelnie przyciągają rzesze studentów z innych miejscowości. Wielu z nich zostają w mieście także po odebraniu dyplomu, więc chętnych na wynajem mieszkania nie brakuje. A niezależnie od tego, w jakim celu kupujemy mieszkanie, to decydując się na lokal w Szczecinie zapłacimy za niego mniej niż w miastach takich jak Poznań albo o Wrocław, o stolicy nie wspominając.

Powiązane artykuły