Dlaczego bokserzy noszą szlafroki?

szlafrok

Spis treści

Szlafrok bokserski to jeden z elementów stroju każdego profesjonalnego pięściarza. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zakładali go również zawodnicy amatorscy. Noszenie szlafroku w drodze na ring sprawia, że zawodnik prezentuje się bardzo stylowo i elegancko. Okrycie to pełni także kilka innych ważnych funkcji. Jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego bokserzy noszą szlafroki, zapoznaj się z dalszą częścią naszego artykułu. Rozwiewamy w niej wszelkie wątpliwości.

Co wyróżnia szlafroki bokserskie?

Szlafroki wykorzystywane przez pięściarzy różnią się od klasycznych modeli stosowanych jako luźny strój domowy. Różnice dostrzegalne są zarówno w materiale wykonania, jak i kroju. Szlafroki bokserskie produkowane są z lekkich i luźnych tkanin, takich jak poliester i satyna. Delikatna struktura materiału nie podrażnia skóry zawodnika. Jednocześnie szlafrok jest trwały i odporny na rozerwanie. Szlafroki dla pięściarzy wyróżnia przy tym elegancki, wyrafinowany krój. Prawie wszystkie modele mają szerokie ramiona i poszerzane rękawy, co ułatwia ich zakładanie i ściąganie, gdy pięściarz ma założone rękawice. W przeciwieństwie do większości standardowych szlafroków te przeznaczone dla bokserów występują w wersjach z kapturem. Podnosi to ich właściwości użytkowe.

Okrycia wykorzystywane przez zawodników sportów walki są bogato zdobione. Zwykle znajduje się na nich logo sponsora i producenta, herb klubu, w którym trenuje pięściarz lub inny symbol, dopasowany indywidualnie do jego charakteru. Walory estetyczne szlafroków bokserskich podnoszą bogato zdobione lamówki, hafty oraz inne elementy ozdobne wszyte bezpośrednio w materiał.

Jakie funkcje pełni szlafrok bokserski?

Szlafrok bokserski pełni kilka istotnych funkcji. Jest zarówno elementem ozdobnym, jak i odpowiedzialnym za utrzymanie prawidłowej temperatury ciała zawodnika w trakcie wchodzenia na ring. Na halach, na których odbywają się walki bokserskie, panują różne warunki. W czasie drogi z szatni pięściarz narażony jest na przeciągi, mogące doprowadzić do wychłodzenia organizmu. Prawidłowo dobrany szlafrok pozwala zminimalizować ryzyko związane z obniżeniem temperatury ciała na chwilę przed początkiem rywalizacji z przeciwnikiem. Utrzymanie rozgrzanych podczas treningu mięśni ma duży wpływ na komfort pojedynku. Dzięki temu pięściarz jest lepiej przygotowany, co ma niebagatelny wpływ na końcowy rezultat walki.

Gdzie kupić dobre szlafroki bokserskie?

Szlafroki przeznaczone dla zawodników trenujących sporty walki nie są tak popularne, jak tradycyjne okrycia nakładane przed snem lub krótko po przebudzeniu. W związku z tym kupno dobrej jakości szlafroka bokserskiego wcale nie musi być łatwym zadaniem. Jeżeli interesuje Cię ten element ubioru, powinieneś przejrzeć oferty najlepszych sklepów z artykułami dla pięściarzy. Jednym z nich jest sklep bokserski Leone Polska, oferujący produkty znanej włoskiej marki Leone1947. Znajdziesz w nim nie tylko wysokiej jakości satynowe szlafroki, ale także inną odzież, akcesoria i sprzęt niezbędny do bezpiecznego i komfortowego treningu.

Powiązane artykuły