NAINOWSZE

Czym charakteryzują się bramy segmentowe?

brama segmentowa

Spis treści

Wybór bramy garażowej to decyzja podejmowana zazwyczaj na kilka lat. Dlatego wymaga dobrego rozeznania i przemyślenia. Wśród różnych rozwiązań należałoby się zastanowić nad bramą garażową segmentową. Może być zamontowana zarówno w garażu wolnostojącym, jak i będącym integralną częścią domu. Warto porozmawiać z przedstawicielem firmy montującej tego typu bramy, żeby poznać wszystkie cechy tego rozwiązania.

Bramy garażowe segmentowe – podstawowe informacje

Bramy garażowe segmentowe, jak sama nazwa wskazuje, złożone są z segmentów. Ich zastosowanie umożliwia zaoszczędzenie miejsca dzięki temu, że otwierają się pionowo i później pozostają pod sufitem. W porównaniu do bram uchylnych, bramy segmentowe zajmują mniej miejsca, dając szerszy wjazd do garażu o kilkanaście centymetrów. Oczywiście otwierane są automatycznie. W razie braku prądu można je podnieść ręcznie, chociaż nie jest to łatwe. Zastosowane systemy zabezpieczają bramę przed jej samoistnym opadnięciem. O wszelkich dostępnych opcjach można dowiedzieć się w trakcie wizyty w Salonie Domega, gdzie oferują m.in. bramy garażowe segmentowe. Dodatkowym wyposażeniem może być fotokomórka uniemożliwiająca zamknięcie się bramy w przypadku jakiejś przeszkody. Odpowiednie skonfigurowanie wszystkich opcji pozwoli na komfortowe i bezpieczne użytkowanie.

 

O czym trzeba pamiętać wybierając bramę do garażu

Wybierając odpowiednią bramę do garażu, trzeba wziąć pod uwagę to, że powinna ona zapobiegać utracie ciepła z garażu, być łatwa w obsłudze oraz współgrać z bryłą i sposobem wykończenia całego budynku. Brama garażowa segmentowa pochodząca od dobrego producenta zdecydowanie powinna spełniać rygorystyczne normy związane nie tylko z termoizolacją, ale również z odpornością na czynniki atmosferyczne takie jak deszcz lub wiatr. Producenci oferują również specjalnie dopasowane do danego modelu bramy panele termoizolacyjne, które zmniejszają ubytki energii cieplnej. Dzięki dobrym parametrom przez długi czas będzie można cieszyć się sprawną i dobrze wyglądającą bramą garażową. Bez problemu można dobrać kolor i fakturę takiej bramy, dopasowując ją np. do koloru elewacji albo stolarki okiennej i drzwiowej. Produkowane są również bramy wyglądające, jakby były zrobione z drewna m.in. dzięki takim dodatkom jak stylizowane okucia.

Powiązane artykuły