NAINOWSZE

Czy warto prowadzić bloga?

Blog

Spis treści

Chciałbyś podzielić się z internautami swoimi przemyśleniami? Zastanawiasz się czy warto prowadzić bloga? Blogosfera w sieci stale się rozwija. Tego typu strony internetowe powstają jak grzyby po deszczu. Rożne pobudki kierują osobami zakładającymi blogi. W jednym wypadku może to być chęć uzewnętrznienia właśnie swoich przemyśleń, w innym zaś chęć podzielenia się swoją wiedzą. Niektórzy zaś blogerzy od początku stawiają na monetaryzację bloga. Własna strona internetowa, regularnie zasilana nową treścią na wysokim poziomie, może być bowiem źródłem niezłych dochodów.

Jak założyć bloga?

Założenie bloga jest kwestią dosyć prostą. Wystarczy, że zarejestrujemy swoją domenę i wykupimy hosting. To nie są duże kwoty, a formalności z tym związane są niezwykle proste. Następnie na swojej stronie powinniśmy zainstalować odpowiedni skrypt. Najpowszechniej stosowany jest Word Press. To na tym silniku powstaje większość stron w internecie. Po zainstalowaniu tego oprogramowania pozostaje ci wybrać tylko odpowiedni motyw i już możesz zacząć publikować posty.

O czym można pisać na swoim blogu? Oczywiście możesz publikować posty związane z czymkolwiek tylko chcesz. Jeśli jednak myślisz o czerpaniu w przyszłości zysków ze swojego bloga, to musisz odpowiednio zaplanować jego tematykę. Warto przede wszystkim pisać na tematy, w których posiadamy ekspercką wiedzę. Takie publikacje z pewnością będą atrakcyjne dla internautów. Ważne są również konkrety – przemyślenia o pogodzie, to raczej przejaw grafomaństwa. Warto również pisać zwięźle, bezbłędnie, zamieszczać zdjęcia i infografiki. Tekst musi być atrakcyjny, aby czytelnik chciał go przeczytać do końca.

Czy warto prowadzić bloga?

Zastanówmy się, czy warto prowadzić bloga? Kiedy można zacząć czerpać z niego zyski? Oczywiście prędzej czy później dojdzie do sytuacji, kiedy będziemy chcieli naszego bloga zmonetyzować. Aby jednak zaistniała taka możliwość, nasza stroną powinna być bardzo atrakcyjna i generować odpowiedni ruch w internecie. Wówczas możemy zacząć zamieszczać na naszym blogu reklamy, które będą nam przynosiły zyski. Taka reklama może mieć formę baneru, a także linku afiliacyjnego. Oczywiście możliwości jest tutaj znacznie więcej. Możesz również zapisać się do systemu partnerskiego i poprzez plik xml pobrać całą ofertę jakiegoś sklepu internetowego i zamieścić na swoim blogu. Jednak to działania dość zaawansowane i potrzebna jest do tego odpowiednio dopracowana strategia.

Powiązane artykuły