NAINOWSZE

Czy sztuczne choinki pachną?

jaki yapach ma sytucyna choinka

Spis treści

Choinka, niezależnie od tego, czy jest sztuczna, czy też nie, jest jednym z symboli świąt Bożego Narodzenia. Zastanawiasz się, którą wybrać, aby spełniała ona Twoje oczekiwania? Czy sztuczna choinka jakkolwiek pachnie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakiego rodzaju zapachu możesz się spodziewać przy zakupie tego typu produktu. Przekonaj się, że nawet brak naturalnego świerku w domu niekoniecznie musi oznaczać brak leśnego aromatu.

Czy sztuczne choinki jakkolwiek pachną?

Osoby rozważające zakup sztucznej choinki, obawiają się, że w domu zacznie pachnieć plastikiem, co było charakterystyczne przy drzewach świątecznych z lat 80. i 90. Obecnie technologia jest na tyle rozwinięta, że pozwala na wyprodukowanie sztucznego drzewka bożonarodzeniowego z wysokiej jakości materiałów. Z tego powodu warto szukać godnych zaufania producentów, którzy w swojej ofercie posiadają wysokiej klasy produkty. Taką firmą jest producent sztucznych choinek Virpol. Warto jednak mieć świadomość, że nawet takie rozwiązanie nie sprawi, że produkt będzie mieć naturalny aromat żywego drzewa, a jego wygląd wiernie odtworzy kolor prawdziwego świerku. Oznacza to, że znaczna część sztucznych choinek jest całkowicie bezwonna. Producenci, chcąc wyróżnić swoje marki, wprowadzają do swojej oferty ciekawe rozwiązania. Aktualnie na rynku pojawiają się choinki na pniu, które bardzo często pachną lasem i żywicą, ze względu na wykonanie z drewna sosnowego.

Czy sztuczna choinka musi oznaczać brak jakiegokolwiek zapachu?

Wbrew pozorom bezwonność sztucznych choinek może być ogromnym atutem, ponieważ dzięki temu jej posiadacz może samodzielnie zadecydować o ich aromacie, wprowadzając tym samym niepowtarzalny klimat w czasie świąt. Wystarczy wybraną choinkę skropić odrobiną olejku eterycznego, którego w sklepach istnieje szeroki wybór, zaczynając od klasycznych zapachów, np. drzewa jodłowego lub sosnowego — aczkolwiek ciekawym wyborem wydają się być aromaty pomarańczy, piernika, przypraw korzennych lub wanilii. Jak widać, współczesne sztuczne choinki to nie te same drzewka świąteczne, co kilka dekad temu. Wysoka jakość materiałów i rozwój technologiczny pozwalają na zaoferowanie klientom imitacji do złudzenia przypominających naturalne jodły, sosny lub świerki.

Powiązane artykuły