NAINOWSZE

Czy pufa welurowa to dobre rozwiązanie do salonu?

pufa welurowa

Spis treści

Pufy welurowe nie wychodzą z mody od kilku sezonów. Te praktyczne meble pojawiają się w aranżacjach wnętrz utrzymanych w stylu tradycyjnym, skandynawskim i glamour. Przyjemny w dotyku materiał jest niezastąpioną ozdobą eleganckich salonów. Ogromny wybór rodzajów puf pozwala dobrać idealny produkt do każdego mieszkania. Poniżej podpowiadamy, czym się kierować, wybierając konkretny model. 

Różne modele welurowych puf

Współczesne pufy welurowe są lekkie i zgrabne, dostępne w rozmaitych kolorach i wielkościach. Mają różne konstrukcje. Ich podstawy mogą mieć kształt okrągły, prostokątny lub kwadratowy. Górna, tapicerowana część może być wsparta na drewnianych nóżkach lub metalowym stelażu. Niektóre pufy mają prostą budowę, inne są bogato zdobione eleganckimi pikowaniami lub złotymi obręczami. Są wśród nich pufy z pojemnikiem, w którym można schować drobne przedmioty jak czasopisma, zabawki, a nawet kosmetyki. Pufy welurowe to meble niezwykle funkcjonalne, które można wykorzystywać na różne sposoby. Zazwyczaj używa się ich jako dodatkowego siedziska w salonie, podręcznego małego stolika lub podnóżka. Dostępne są także w kompletach po dwie lub trzy sztuki w różnych wielkościach.

Do jakiego stylu pasuje welurowa pufa?

Welur jako materiał obiciowy jest niezwykle szlachetny i miły w dotyku, pięknie prezentuje się w blasku słońca. Jest też stosunkowo łatwy w utrzymaniu czystości. Dobrze komponuje się z różnymi meblami i stylami aranżacji wnętrz. Z kolei lekkie stelaże metalowe i drewniane nóżki sprawiają, że  nowoczesne pufy są nie tylko wyjątkowo piękne, ale także lekkie. Można je więc bez kłopotu przenosić. Zazwyczaj ustawia się je przy stole lub komodzie w salonie, ale jeśli nie są tam w danym momencie potrzebne, można je położyć w przedpokoju – opowiada ekspert ze sklepu Messa Home.

Pufy na drewnianych nóżkach będą idealne do tradycyjnych pokojów wypełnionych drewnianymi meblami. Kolor obicia można dobrać do dywanu, zasłon, sofy lub foteli. Z kolei do wnętrz skandynawskich najlepiej pasują jasne pufy na drewnianych nóżkach. Modele z metalowym stelażem i metalowymi obręczami będą prezentować się doskonale w salonach w stylu glamour. We wnętrzu monochromatycznym, nieco ponurym, można ustawić pufę w jaskrawym kolorze, która stanie się jego główną dekoracją.

Powiązane artykuły