NAINOWSZE

Czy można wyleczyć nadpotliwość stóp?

podolog

Spis treści

Nadpotliwość stóp to problem, z którym boryka się wiele osób. Jest bardzo uciążliwy i negatywnie wpływa na komfort życia. Czy istnieją zabiegi, które pozwolą pozbyć się tego problemu?

Co jest przyczyną występowania nadpotliwości stóp?

Problem z nadmiernym poceniem się stóp to nieprzyjemna dolegliwość. Czasami leczenie tej dolegliwości wymaga wykonania dokładniejszych badań, bo przyczyn może być wiele. Mogą być powodowane przez nieprawidłową pracą gospodarki hormonalnej, cukrzycę, otyłość, lub problemy z tarczycą. Warto skonsultować problem ze specjalistą podologiem. Pozwoli on dopasować odpowiednie zabiegi i preparaty, które pomogą zmniejszyć potliwość. Codzienna pielęgnacja prawidłowo dopasowanymi kosmetykami również pomoże zniwelować problem.    

Specjalistyczne gabinety podologiczne, aby zwalczyć nadpotliwość stóp, używają nowoczesnych metod, jak np. jonoforeza. Polega ona na osłabieniu gruczołów potowych poprzez stymulację znajdujących się w nich kanałów jonowych. Aby pozbyć się problemu, należy wykonać serię kilku zabiegów, zgodnie z zaleceniami podologa. Zabieg jest bezbolesny. Pacjent może jedynie odczuwać delikatne mrowienie. Aby efekt utrzymał się na dłużej, trzeba wykonywać tzw. zabiegi przypominające.  

Jak dbać o stopy na co dzień?

Stopy to ważna część ludzkiego ciała. Ich dobry stan pozwala na bezproblemowe poruszanie się. Aby utrzymać stopy w dobrej kondycji, należy zapewnić im odpowiednią pielęgnację. Warto jest zaopatrzyć się w dobrej jakości produkty, pozwalające dbać o stopy. Sklep podologiczny będzie posiadał odpowiednie wyposażenie oraz kosmetyki dostosowane do różnej kondycji stóp. Należy zadbać o odpowiedni sposób obcinania paznokci. Aby uniknąć tworzenia się nadmiernych zrogowaceń, należy regularnie stosować peelingi i kremy nawilżające ze specjalną, zmiękczającą formułą. W przypadku występowania jakichkolwiek problemów trzeba również regularnie umawiać się na wizyty u podologa. Dzięki temu wszelkie stany zapalne czy problemy powodujące dyskomfort będą szybko usuwane.   

Powiązane artykuły