NAINOWSZE

Co zaliczamy do metalowych surowców wtórnych i gdzie możemy je sprzedać?

surowce wtorne

Spis treści

Coraz więcej firm oraz osób prywatnych zwraca uwagę na to, jak istotne jest ponowne wykorzystanie wszystkich surowców. Dzięki współpracy chociażby ze skupami złomów, mamy możliwość pozbycia się surowców metalowych, blaszanych, aluminiowych i tym podobnych. Warto rozważyć taką opcję, tym bardziej, że na sprzedaży możemy zarobić.

Posiadanie dużej ilości metalowych surowców wtórnych często może wydawać się dla nas dość dużym problemem, który pilnie trzeba rozwiązać. Należy jednak brać pod uwagę fakt, jak można takie surowce wykorzystać, uświadomić sobie, jak duży jest ich potencjał. Jednym ze sposobów na pozbycie się zalegających surowców jest ich sprzedaż w skupie złomu. Na pewno doświadczony skup złomu, np. http://www.klanskup.pl/oferta/ z chęcią zrealizuje takie właśnie zlecenie.

Na co zwracać uwagę, gdy chcemy wybrać skup złomu?


Doświadczenie skupu złomu jest kluczowym aspektem, na który powinniśmy po prostu zwracać uwagę, gdy zależy nam na pozbyciu się złomu stalowego, żeliwnego czy aluminium. Na pewno warto zapytać, czy skup złomu posiada również odpowiedni sprzęt, do którego możemy zaliczyć kontenery i pojemniki na złom, pojazdy do jego transportu, jak również profesjonalny sprzęt do cięcia.

Dobrą praktyką jest to, że skup złomu odbiera zadeklarowaną ilość surowca bezpośrednio od klienta. Nie każdy klient ma bowiem możliwość dowozu złomu własnym autem.

Zobacz także: https://www.megatek.pl/wybieramy-skup-zlomu-na-co-trzeba-zwracac-uwage-aby-nie-stracic/

Metalowe surowce wtórne. Co to jest?

Metalowe surowce wtórne zdecydowanie należy oddawać do skupów, gdyż to przyniesie nam zarobek. Surowcem wtórnym nazywamy każdy materiał, który można poddać procesowi ponownej obróbki i wykorzystać do produkcji innych rzeczy. Metal to idealny materiał, który z powodzeniem może być wielokrotnie wykorzystywany.

Do metalowych surowców wtórnych możemy zaliczyć:

– złom stalowy i żeliwny,
– blachy stalowe i ocynkowane, ze stali nierdzewnej,
– rury, pręty, płaskowniki,
– ciężkie kratownice,
– teowniki i ceowniki,
– elementy ogrodzeń,
– elementy konstrukcji,
– puszki, lekkie elementy i produkty wykonane z aluminium.

Współpraca z dobrym skupem złomu i surowców wtórnych jest na pewno dobrym i praktycznym rozwiązaniem, zarówno wtedy, gdy chcemy po prostu uprzątnąć własną działkę lub dokonujemy remontu, jak również wtedy, gdy prowadzimy firmę, a elementy stalowe stanowią dużą część odpadów poprodukcyjnych, na których można dobrze zarobić. W takiej sytuacji na pewno podreperujemy firmowy budżet. 

Powiązane artykuły