NAINOWSZE

Co to są blachodachówki modułowe?

blchadachwoki modulowe

Spis treści

Blachodachówka to niewątpliwie najpopularniejszy materiał pokryciowy na dach. Jej popularność wynika przede wszystkim ze stosunkowo niskiej ceny, dobrych parametrów użytkowych oraz estetyki. Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są różne warianty dachówki z blachy. Na szczególną uwagę zasługuje blachodachówka modułowa. Co należy wiedzieć na jej temat i kiedy warto się na nią zdecydować?

Czym właściwie jest blachodachówka modułowa?

Coraz większa liczba dostępnych rozwiązań, jeśli chodzi o materiały do krycia dachu, sprawia, że inwestorzy często nie są pewni, czym charakteryzuje się każde z nich. O to, co warto wiedzieć na temat blachodachówki modułowej, zapytaliśmy pracownika z hurtowni pokryć dachowych Dachlux w Warszawie, który wyjaśnił:

– Blachodachówka modułowa to panele, które są wytłaczane z cienkiej stali, miedzi albo aluminium. Proces jest przeprowadzany w celu otrzymania produktu, który będzie imitował gonty bitumiczne, łupki, dachówki albo płytki. Czasami zdarza się też tak, że przypomina gonty asfaltowe. Arkusze są niewielkie, a ich wymiary mogą być różne w zależności od producenta. W zależności od potrzeb można je docinać na placu budowy według własnych potrzeb.

Blachodachówka modułowa jest o wiele wygodniejsza od tej w dużych arkuszach, ponieważ łatwiej ją dociąć, a do tego transport nie stanowi problemu. Niektóre modele mają specjalne rowki, których zadaniem jest ułatwienie odprowadzania wody deszczowej.

Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na blachodachówkę modułową?

Blachodachówka modułowa nie bez powodu cieszy się coraz większą popularnością. Przede wszystkim jest łatwo dostępna. Dzięki temu, że jest produkowana w jednakowych arkuszach, w większości hurtowni jest dostępna od ręki. Ponadto jest stosunkowo niedroga i gwarantuje podobny efekt wizualny, co dachówka ceramiczna, której zakup wiąże się z o wiele wyższym wydatkiem. Mówiąc o efektach wizualnych, warto wspomnieć też o tym, że jest dostępna w wielu kolorach, dlatego można ją łatwo dopasować właściwie do każdej elewacji.

Niewielka waga dachówek w modułach sprawia, że można je szybko zamontować. Dla wielu osób kluczowy może okazać się aspekt związany z ekologią – materiał nie generuje dużego odpadu. Ponadto wyróżnia się też dobrymi parametrami użytkowymi. Jest odporny na wilgoć i nie nasiąka wodą. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że nie sprawdzi się w przypadku każdej więźby. Dachówka modułowa nadaje się wyłącznie na dachy, w przypadku których kąt nachylenia jest mniejszy niż 14 stopni. Stosując ją, warto zadbać o dodatkowe wygłuszenie sufitu.

Powiązane artykuły