NAINOWSZE

Co należy rozumieć pod pojęciem ochrony doraźnej?

ochrona dorazna

Spis treści

Agencje ochrony oferują swoim Klientom wiele wariantów zabezpieczenia mienia oraz osób. Jednym z nich jest ochrona doraźna. Polega na pojawieniu się w wybranym miejscu i czasie grupy interwencyjnej, która jest wykwalifikowana do zapewnienia bezpieczeństwa w danych okolicznościach. Naturalnie kwestie ochrony doraźnej są ściśle określone przez obie strony kontaktu, co zapewnia jeszcze większe poczucie ochrony po stronie Klienta.

Czym jest ochrona doraźna?

Jak wskazuje sama nazwa, ochrona doraźna to element zabezpieczania mienia lub osób w danym momencie. Nie jest pełniona przez 24h/dobę, chyba że Klient oczekuje takiego wsparcia. Zwykle jednak ochrona osób i mienia w formie doraźnej ogranicza się do:

  • interwencji w miejscu incydentu;
  • ochrony fizycznej;
  • zabezpieczania ludzi podczas eksmisji;
  • asysty w trakcie działań komorniczych;
  • wsparcia podczas rozprawy sądowej;
  • ochrony imprezy masowej czy spotkań prywatnych.

Zapewnienie Klientowi ochrony doraźnej ma uzasadnienie zwłaszcza w momentach zwiększonego zagrożenia. Może to dotyczyć powyższych sytuacji lub zwiększenia ochrony np. podczas zamknięcia lokalu usługowego czy zakładu pracy.

Zasady pracy agencji ochroniarskiej w czasie ochrony doraźnej

Po pierwsze każda agencja ochrony zapewnia Klientowi ochronę doraźną na warunkach ustalonych w umowie. Oznacza to, że grupa interwencyjna nie może sama okreslać kiedy wykonuje swoje zadania. Tak działa firma GABRO Biuro Ochrony z Gdańska. Po drugie podczas wykonywania zadań doraźnych firma ochroniarska współpracuje ze służbami zapewniającymi bezpieczeństwo. Może to być konieczne zwłaszcza podczas aktów wandalizmu, włamania, kradzieży czy innego rodzaju uszkodzenia mienia. Pracownicy ochrony doprowadzają do unieszkodliwienia napastnika i przekazują czynności z nim związane policji. Zapewnienie ochrony doraźnej jest efektywnym sposobem wspierania Klienta w ochronie osobistej oraz mienia. Co więcej, jest jednym ze skuteczniejszych sposobów zabezpieczania określonych przez Klienta celów. Poza tym pozwala na efektywne gospodarowanie kosztami ochrony ze względu na obecność grupy interwencyjnej tylko w określonych miejscach i czasie. Jeśli szukasz agencji ochrony postaw na profesjonalne biuro ochrony.

Powiązane artykuły