NAINOWSZE

Cienkie kołdry letnie – o czym mowa w praktyce?

posciel

Spis treści

Cienkie kołdry letnie to bardzo dobre rozwiązanie na obecne upały. Jak jednak w zasadzie one działają?

Cienkie kołdry letnie – zbawienie podczas gorących nocy

Ostatnimi czasy lata w naszym rejonie stają się coraz bardziej upalne. Temperatury dochodzące do nawet 40 stopni Celsjusza kiedyś były nie do pomyślenia i mimo że nadal mówimy o nich w kategoriach sensacji, tak noce tak ciepłe, jak dni nie są już dla nas niczym dziwnym. Nic więc dziwnego, iż jako osoby nieprzyzwyczajone do życia w takich upałach na stałe szukamy ratunki wszędzie gdzie się da. Wiatraki, zimne napoje, a czasem nawet klimatyzacja. Warto jednak zastanowić się, ile może tak naprawdę dać znam zmiana pościeli na gorące noce. Cienkie kołdry letnie potrafią być prawdziwą ulgą w momencie, gdy śpiąc koniecznie chcemy być czymś przykryci (ma tak naprawdę wiele osób), lecz równocześnie nie chcemy się gotować pod grubą pierzyną.

Charakterystyka cienkich kołder letnich

Czym jednak kołdry letnie bawełniane potrafią różnić się od podobnych wyrobów? Dlaczego tak naprawdę warto na nie postawić i czy nie jest to przypadkiem chwyt marketingowy? Jeżeli chodzi o tę drugą kwestię: zdecydowanie nie. Kołdry na lato są bowiem projektowane w troszkę inny sposób. Przede wszystkim posiadają o wiele rzadsze i mniejsze wypełnienie, co naturalnie redukuje izolację cieplną. Bardzo często do bawełny dodaje się silikon, a poszycie wykonuje się z mikrofibry, która kapitalnie odprowadza pot z naszego ciała. Dzięki temu śpiąc czujemy się komfortowo, a budząc się o poranku nie czujemy się przepoceni! Dodatkowo takie kołdry nadają się lepiej do prania.

Gdzie najlepiej kupić cienkie kołdry letnie?

Jeżeli nie do końca wiesz, gdzie udać się, by kupić kołdry letnie, bardzo dobrym pomysłem może być specjalistyczny sklep z pościelami oraz łóżkami. Pracują tam między innymi eksperci do snu, którzy nie tylko pozwolą ci zrozumieć, dlaczego kołdra letnia to dobry wybór, ale również jaki jej rodzaj powinieneś dla siebie wybrać.

Powiązane artykuły