NAINOWSZE

Budowa hali. Jak poprawnie malować proszkowo?

malowanie stali

Spis treści

Coraz więcej konstrukcji stalowych, które wznoszone są w naszym kraju, malowanych jest proszkowo. Tego rodzaju usługa jest konieczna, gdy chcemy nie tylko osiągnąć odpowiedni efekt wizualny, ale przede wszystkim zabezpieczyć stal przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, korozji. Wybór odpowiedniej lakierni, która wykona zlecenie, jest podstawową kwestią, która przełoży się na tempo wykonania zadania.

Coraz więcej firm decyduje się na to, aby mimo przejściowych problemów związanych z pandemią koronawirusa budować nowoczesne hale magazynowe, hale stalowe, przeznaczone zarówno do przechowywania towarów, jak również do tego, aby prowadzić sprzedaż oraz produkcję. Trudno współcześnie bardzo trudno wyobrazić sobie sytuację, w której hala stalowa wykonywana jest niezgodnie z projektem, dodatkowo z kiepskiej jakości materiałów. To może przełożyć się na niski komfort użytkowania i przede wszystkim na bezpieczeństwo.

Malowanie proszkowe, które obecnie jest jedną z najważniejszych i najbardziej praktycznych rozwiązań sprawia, że wymagane jest posiadanie odpowiednich rozwiązań, jak wyposażenie lakierni.

Nowoczesne elementy maskujące

Bez dwóch zdań nowoczesne malowanie konstrukcji stalowych może odbywać się na przykład przy wykorzystaniu malowania proszkowego. Jest to metoda, która umożliwia nanoszenie powłok malarskich szybko, skutecznie, bezproblemowo, z wykorzystaniem odpowiednich rozwiązań. Metoda hydrodynamiczna jest najbardziej skuteczna w uwagi na to, że farba lub inny środek zabezpieczający dotrą dokładnie tam, gdzie jest to konieczne, nawet przy bardzo dużym skomplikowaniu konstrukcji. Jest to metoda, która jest skuteczna, a jednocześnie oszczędza czas oraz materiał. Powłoka malarska jest bardzo dokładnie naniesiona, co przekłada się na funkcjonalność.

Zobacz także: https://www.megatek.pl/konstrukcje-stalowe-jak-ochronic-elementy-niemalowane/

Gdzie szukać elementów maskujących?

Jednocześnie chcąc kompleksowo nanosić powłoki malarskie warto zwrócić uwagę na to, aby wykorzystać również takie elementy, które zabezpieczają wszystko to, co nie jest do zamalowania. A jak się może okazać, takich elementów jest dość sporo. Gwinty, elementy mosiężne, wloty klimatyzacyjne czy wentylacyjne, innego rodzaju elementy montażowe – to wszystko musi zachować swoje oryginalne właściwości techniczne, mechaniczne, wizualne. Elementy maskujące, które można kupić w firmie http://www.lapena.pl/ mogą być wykonane z plastiku, gumy lub innego rodzaju tworzyw sztucznych.

Powiązane artykuły