NAINOWSZE

Antena DVB-T – wszystko co musisz wiedzieć na jej temat

antena

Spis treści

Odbiór cyfrowej telewizji naziemnej wymaga zastosowania odpowiedniej anteny odbiorczej. Ma ona ciągle najwięcej użytkowników i cieszy się dużą popularnością. Obecnie daje możliwość odbierania 29 polskojęzycznych darmowych kanałów telewizyjnych, które oczywiście nadawane są w cyfrowej jakości. Jednak do dobrego odbioru potrzeba jest odpowiednia antena DVB-T. Poznajcie wszystko, co musicie wiedzieć na jej temat.

Twój wybór ma znaczenie, czyli jaka antena DVB-T będzie najlepsza?

Wybór anteny telewizyjnej DVB-T ma kluczowe znaczenie dla odbioru darmowej telewizji naziemnej w cyfrowej jakości. Oczywiście należy zdawać sobie sprawę, że jest wiele rodzajów takich anten, które mogą pracować w różnych warunkach, odbierając sygnał telewizyjny. Kanały telewizyjne SD są niskiej, natomiast HD wysokiej jakości. Do tej pory były kodowane w standardzie DVB-T MPEG-4, natomiast już niedługą będą nadawane w DVB-T 2 HEVC. Dzięki temu użytkownik zyska jeszcze lepszą jakość.

Poznaj rodzaje nadajników DVB-T

Rodzajów nadajników jest naprawdę wiele. Można zdecydować się na model pokojowy, który oczywiście jest małych rozmiarów i posiada siatki z teleskopowymi prętami. Anteny DVB-T mogą występować w wersji panelowej. Są wtedy płaskie, prostokątne bądź też podłużne. Alternatywą dla nich są anteny DVB-T zewnętrzne, które posiadają odpowiednią obudowę. Dzięki temu są odporne na zmienna warunki atmosferyczne. Ich mocowanie należy wykonać na balkonie lub przy ścianie i trzeba tutaj wiedzieć, że montaż jest bardzo łatwy. Ciekawym wyborem są anteny wieloelementowe, które wytwarzają największy sygnał. Dzięki temu odbierają go nawet z najbardziej oddalonych nadajników. W tym przypadku zasięg może wynosić nawet powyżej 50 km. Podczas wyboru anteny DVB-T należy kierować się odległością nadajnika od miejsca, z którego będziecie odbierać sygnał. Trzeba także zwrócić uwagę na ukształtowanie terenu jakie występuje pomiędzy nadajnikiem, a anteną.

Antena DVB-T – na jaką warto się zdecydować?

Wybór anten DVB-T jest ogromny, dlatego podjęcie decyzji często może być trudne. Na pewno na uwagę zasługuje antena pokojowa DVB-T Apok. Jest to urządzenie niezwykle funkcjonalne, czego potwierdzeniem jest 24-miesięczna gwarancja udzielana przez sklep Eltrox. Warto zwrócić uwagę na jej niezwykle prostą konstrukcję. Jest ona bardzo funkcjonalna, a do tego została wyposażona w dedykowany wzmacniacz. Trzeba też wiedzieć, że jest to mocna antena pokojowa. Sprzedawana jest z przewodem 1,8 metra oraz zasilaczem, zatem jest to urządzenie plug and play. Jeżeli szukacie urządzenia stosunkowo taniego, a przy tym wydajnego, to na pewno zachwyci Was antena Galaxy Combo DVB-T ZEW. Trzeba przyznać, że jest to model profesjonalny, który zapewnia maksymalną skuteczność Combo, a więc odbiera zarówno pasma VHF, jak i UHF. Świetnie nadaje się do montażu zewnętrznego, gdyż dodatkowo jest odporny na wodę, a także promieniowanie UV. Kolejną i to dużą zaletą jest kompatybilność ze standardem Full HD TV.

Urządzenia z wyższej półki cenowej – jakie wybrać?

Jeżeli szukacie urządzeń, które są bardziej zaawansowane technologicznie, to w ofercie sklepu Eltrox takie znajdziecie. Na pewno świetnym wyborem jest antena DVB-T TELEVES HD BOSS MIX 790 VHC UHF T-FORCE. Posiada ona specjalny podwójny dipol, co oznacza, że ma otwarty i zamknięty format, co z kolei wpływa na wysoką jakość odbioru i przy tym równomierną częstotliwość. Co ciekawe, pracuje zarówno w trybie z zasilaczem, jak i bez zasilacza. Bardzo wydajny jest też układ BOSS TECH. Tego rodzaju antena dodatkowo anuluje moc w płaszczyźnie pionowej promieniowania. Równie świetne parametry techniczne ma antena TELEVES DAT HD T-FORCE. W szerokiej ofercie nawet najbardziej wymagający użytkownicy cyfrowej telewizji naziemnej znajdą coś dla siebie.

 

 

Powiązane artykuły