System rekuperacji pozwala na kontrolowanie systemu wentylacji. To rozwiązanie, które jest coraz częściej stosowane w nowoczesnym budownictwie. Rekuperacja pozwala na ogrzewanie nawiewanego do pomieszczeń powietrza bez wykorzystania dodatkowej energii. To oszczędne rozwiązanie, które jest popularne w budownictwie energooszczędnym.
Czym jest rekuperator?
Rekuperator to serce wentylacji z odzyskiwaniem ciepła. Jest on zasilany energią elektryczną. Rekuperatory Frapol mają za zadanie nawiewać świeże powietrze do wnętrza domu i wywiewać na zewnątrz powietrze zużyte. Dzięki temu możliwy jest odzysk ciepła z zużytego powietrza. Przekłada się to na obniżenie rachunków za ogrzewanie. W sytuacji rosnących opłat, jest to oszczędne rozwiązanie. W centralnym miejscu znajduje się wymiennik ciepła. To najważniejsza część urządzenia, która wpływa na parametry odzyskiwania ciepła.
Rekuperator posiada także filtry, które zatrzymują zanieczyszczenia powietrza, a także owady i kurz. Chronią kanały i wymiennik ciepła, dzięki czemu do domu jest nawiewane czyste powietrze, co ma duże znaczenie w okresie jesienno-zimowym, gdy powietrze na zewnątrz jest pełne smogu.
Rekuperacja – dlaczego warto?
Rekuperacja to jeden z elementów energooszczędnych domów. Pozwala przede wszystkim zaoszczędzić na ogrzewaniu. System rekuperacji sprawia, że mieszkańcy domu oddychają czystym i przefiltrowanym powietrzem. Decydując się na zamontowanie rekuperacji, warto sprawdzić czy hurtownia klimatyzacyjna we Wrocławiu będzie posiadała części zamienne.
Regularna wymiana powietrza w domu, zapewnia odzysk ciepła, a także podnosi komfort wentylacyjny mieszkańców. Wymiennik ciepła reguluje różnice temperatur pomiędzy wywiewanym i nawiewanym powietrzem. Pozwala to na uniknięcie strat ciepła i zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Wymiana powietrza odbywa się przez cały rok. Latem powietrze wiewane do domu jest schładzane przez strumień wywiewany. To sprawia, że mieszkańcy mogą oddychać przyjemnie schłodzonym powietrzem.