Wiele firm na pewnym etapie spotyka się z barierą, którą trudno przekroczyć. Co zrobić w przypadku, kiedy Twoje przedsiębiorstwo przestaje się rozwijać? Jak uniknąć rychłego upadku biznesu? W tym momencie z pomocą przychodzi restrukturyzacja firmy. Czym ona jest? Jak taki proces wygląda w praktyce? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.
Na czym polega restrukturyzacja firmy?
Z nieznanych Ci przyczyn Twoje przedsiębiorstwo zaczyna podupadać? Z każdym dniem zaliczasz coraz większe straty i masz problem z wyjściem na prostą? W takich sytuacjach duża część przedsiębiorców decyduje się na ogłoszenie upadłości. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. Zamiast zamykania swojego biznesu spróbuj przeorganizować go od podstaw. To właśnie na tym polega proces restrukturyzacji firmy. Dzięki temu rozwiązaniu możesz ponownie stanąć na nogi. Restrukturyzację zaczyna się od analizy sytuacji przedsiębiorstwa oraz dostępnych możliwości. Po wstępnym badaniu opracowuje się najlepszą strategię, która w głównej mierze opiera się na negocjacjach z wierzycielami i pozyskiwaniem dodatkowych finansów. Teraz nadszedł czas na wdrożenie planu restrukturyzacyjnego w życie. Warto dodać, że musi on zostać poparty przez ponad połowę wierzycieli. Po zatwierdzeniu układu rozpoczyna się przekształcanie struktur przedsiębiorstwa. Ważne, aby plan reorganizacji był przemyślany od początku do końca. Takie zadanie najlepiej powierzyć specjalistom, którzy mają duże doświadczenie w tej dziedzinie. Waryn Doradztwo to firma z państwową licencją doradcy restrukturyzacyjnego, która wyciągnie Cię z najtrudniejszych sytuacji.
Restrukturyzacja przedsiębiorstwa – dla kogo?
Masz coraz większe problemy ze spłacaniem długów firmy? Po całkowitej utracie zdolności do wykonywania swoich zobowiązań pieniężnych wobec wierzycieli grozi Ci upadłość. To właśnie do takich przedsiębiorców skierowane jest postępowanie restrukturyzacyjne. Z takiej procedury może skorzystać każdy, którego sytuacja ekonomiczna wskazuje, że w niedługim czasie stanie się on niewypłacalny lub jego opóźnienie w spłacie długów przekracza trzy miesiące. Głównym celem restrukturyzacji jest uniknięcie ogłoszenia upadłości. Pomoże w tym poprawa płynności finansowej i rentowności firmy, a także wzrost jej wartości na rynku.