NAINOWSZE

Narzędzia pneumatyczne — dlaczego warto w nie zainwestować?

bunownictwo

Spis treści

Rosnąca presja konkurencyjna sprawia, że managerowie firm produkcyjnych muszą zrobić wszystko, aby móc osiągać coraz większą efektywność. Gdy obciążenie pracowników dochodzi do maksymalnego poziomu, pora pomyśleć nad usprawnieniem sprzętu, dzięki którym będą w stanie szybciej wykonywać swoje obowiązki. W tym przypadku świetnym rozwiązaniem jest zakup narzędzi pneumatycznych. Zapoznaj się z tą obszerną kategorią sprzętu specjalistycznego.

Zalety użycia narzędzi pneumatycznych

Głównym atutem narzędzi pneumatycznych jest niski koszt eksploatacji i możliwość stosowania w miejscach, gdzie ryzyko wystąpienia pożaru wskutek zwarcia elektronarzędzi może mieć katastrofalne skutki (np. wszędzie tam, gdzie używa się łatwopalnych chemikaliów). Wybór sprzętu zasilanego sprężonym powietrzem jest rozsądny także ze względu na korzystny wskaźnik mocy do masy.

Wbrew pozorom, nie zawsze są to urządzenia dużych rozmiarów. Większość narzędzi pneumatycznych jest bardzo poręczna, a przez to wygodna w użyciu przy konieczności wykonania precyzyjnych czynności. Przekonać o tym mogą się chociażby jubilerzy, którzy na pewno docenią atuty grawerek pneumatycznych. Ten rodzaj sprzętu idealnie nadaje się do robienia napisów na twardym materiale. W zależności od typu końcówki można wykonać liternictwo oraz dodać elementy ozdobne na metalu lub nawet na kamieniu.

Równie przydatnym narzędziem pneumatycznym jest pistolet lakierniczy, który stanowi doskonałe wyposażenie warsztatów specjalistycznych oraz zakładów przemysłowych. Użycie sprzętu działającego pod ciśnieniem zapewnia dokładne krycie. Na polecenie zasługuje zwłaszcza pneumatyczny pistolet lakierniczy HVLP który pozwala na oszczędność stosowanej substancji, np. farby emulsyjnej lub strukturalnej. 

Narzędzia pneumatyczne stosowane w budownictwie

Jedną z największych gałęzi gospodarki, która powszechnie i nader często korzysta z narzędzi pneumatycznych jest oczywiście budownictwo. Wystarczy podłączyć sprzęt pod sprężarkę i już jest gotowy do użycia. Asortyment “budowlanych” narzędzi pneumatycznych jest bardzo szeroki. Tylko sam katalog szlifierek posiada kilka odmian, takich jak szlifierki kątowe, liniowe, oscylacyjne, taśmowe czy trzpieniowe.

Nie sposób nie wspomnieć o wiertarkach, wkrętarkach i wiertarko-wkrętarkach. W ich produkcji specjalizują się głównie azjatyckie firmy, które dbają o każdy, nawet najmniejszy detal wykończenia. Dzięki temu mają bardzo ergonomiczną konstrukcję, są odporne na obciążenia i służą przez wiele lat. Na zainteresowanie zasługują też polerki i krawędziarki pneumatyczne, które umożliwiają wyrównanie powierzchni po obróbce wstępnej materiału.

A gdzie można kupić taki sprzęt? Jednym z największych importerów w Polsce jest sklep internetowy Atmo.com.pl. Oferuje nie tylko narzędzia pneumatyczne, ale również bogaty wybór akcesoriów, które stanowią doskonałe uzupełnienie podstawowego wyposażenia.

Powiązane artykuły