Urządzenie mieszkania i jego poszczególnych pomieszczeń może być naprawdę problematyczne, szczególnie dla kogoś, kto robi to po raz pierwszy. Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na dodatkowe wydatki związane z zatrudnieniem specjalisty od wnętrz. Ze skompletowaniem wyposażenia do łazienki można poradzić sobie samemu – istotne jest dobre przygotowanie do tego procesu. Czym się zatem sugerować i jak to zrobić?
Funkcjonalna mała łazienka
Funkcjonalne urządzenie małej łazienki jest możliwe. Przy pomocy odpowiedniego planu. z pewnością uda nam się umieścić urządzenia sanitarne i akcesoria w taki sposób, aby nie zaburzyły swobody ruchów domowników. Tyczy się to zarówno kabiny prysznicowej, jak i wanny. W łazienkach o niewielkim metrażu warto dodatkowo wykorzystywać powierzchnię samej armatury. Przykładowo, rogi umywalki to doskonałe miejsce na modny pojemnik na mydło czy intrygujący stojak na szczoteczki do zębów. Z kolei nad toaletą można zamontować wiszącą półkę łazienkową i układać tam kosmetyki. Pozwoli to uniknąć konieczności dostawiania dodatkowej szafki, która zmniejszyłaby i tak już niewielką przestrzeń łazienki.
Zwróć uwagę na jakość wyposażenia
Przed wyborem konkretnych produktów, niezależnie czy są to elementy armatury łazienkowej, czy akcesoria, warto jest sprawdzić ceny poszczególnych produktów w Internecie, aby wybrać najkorzystniejsze cenowo opcje. Alternatywne rozwiązanie, które staje się coraz bardziej popularne to zamówienie całości wyposażenia łazienki w sklepie internetowym. Ceny są niższe, a zakupy na pewno zostaną dostarczone bezpiecznie i na czas. Jednym z salonów oferujących szeroki asortyment w zakresie wyposażenia łazienek, który umożliwia zarówno zakupy online, jak i zakupy stacjonarne, jest Pati Art Studio. Salon znajduje się pod adresem Piorunów 9B w miejscowości Piorunów niedaleko Warszawy. Dostępni na miejscu projektanci służą pomocą w skompletowaniu pełnego wyposażenia łazienki.
Jakość wyposażenia, na jaką się zdecydujemy, zależy od wielkości budżetu. Pamiętajmy jednak, że na niektóre z elementów wyposażenia, takie jak zestawy podtynkowe do WC, warto jest wydać nieco wyższe kwoty, aby mogły nam służyć przez lata. Oszczędzając na tego typu produktach ryzykujemy, że jeśli wystąpi jakaś usterka, naprawa może okazać się nie tylko bardzo kosztowna, ale często trudna do przeprowadzenia. W tym przypadku zdecydowanie zatem lepiej postawić na jak najlepszą jakość.
Dobierz odpowiednie akcesoria łazienkowe
W każdej, nawet tej najmniejszej łazience, muszą znaleźć się akcesoria takie jak wieszak na ręczniki, szczotka do WC czy choćby kosz na śmieci. Wszystkie te drobne elementy wpływają na funkcjonalność oraz finalny wygląd łazienki. Popularnym rozwiązaniem jest dopasowanie akcesoriów łazienkowych do zamontowanych baterii umywalkowych i prysznicowych. Warto jednak również zastanowić się nad rodzajem materiału, z pomocą którego pragniemy wykończyć łazienkę: szkło, drewno, a może tworzywo sztuczne? Wybór ten jest kluczowy – pamiętajmy, żeby zastanowić się nad tym wcześniej, tak, aby móc wyposażyć łazienkę w dodatki, które faktycznie zostaną z nami na dłużej.
Meble łazienkowe – przechowywanie z pomysłem
Łazienka to pomieszczenie, w którym szczególnie ważne są pomysłowe rozwiązania w zakresie przechowywania. Do tego celu stworzone zostały różne modele mebli łazienkowych. Najbardziej efektywnym rozwiązaniem są zamykane szafki łazienkowe stojące lub wiszące. Pozwolą one na przechowywanie sporej ilości rzeczy bez jednoczesnego przytłoczenia łazienki widokiem kosmetyków, ręczników czy środków czystości. Koniecznie dobierzmy głębokość szafek do rodzaju przedmiotów, które będziemy w nich przechowywać. Dzięki temu optymalnie wykorzystamy przestrzeń, a przy tym nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem poszczególnych akcesoriów, ponieważ zawartość szafki będzie widoczna od razu po jej otwarciu. Przedmioty używane podczas codziennej rutyny powinny znajdować się na wyciągnięcie ręki, a pozostałe rzeczy możemy ulokować wyżej lub głębiej w szafie. Układ mebli łazienkowych powinien być dobrze przemyślany i dostosowany do ilości miejsca oraz indywidualnych potrzeb domowników.